• Projekt "Umiem pływać"

• Uczniowie z naszej szkoły w okresie od marca do maja bieżącego roku uczestniczyli w projekcie "Umiem pływać". Projekt ten jest jedną z form aktywizacji uczniów wspieraną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzieci uczyły się podstaw pływania, a także zasad bezpiecznego przebywania w wodzie i w pobliżu akwenów wodnych.  Program adresowany jest dla uczniów klas I – III szkół podstawowych w całej Polsce. Główne cele programu: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych  zajęciach sportowych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych. Dzieci z radością wyczekiwały piątkowych wyjazdów na basen. Taka forma aktywności bardzo przypadła im do gustu, a nabyte umiejętności z pewnością wykorzystają podczas wakacyjnych wyjazdów nad morze lub jezioro. A może będziemy mieli super pływaczkę lub pływaka na miarę igrzysk olimpijskich? Tego szczerze życzymy. Dzieci zrealizowały cele programu łącząc przyjemne z pożytecznym.

Marta Boguszewska

• V Gminna Spartakiada Przedszkolaka

• „Czy wygramy czy przegramy, to się nigdy nie poddamy” – z takim hasłem dzieci z grupy „Biedronek” wyruszyły 9 maja do Bożejowic. Tam uczestniczyli w V Gminnej Spartakiadzie Przedszkolaka. Z wielkimi emocjami i zaangażowaniem chłopcy oraz dziewczęta uczestniczyli w różnych zadaniach sportowych. Celem spartakiady było promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci oraz integrowanie przedszkolaków z różnych grup przedszkolnych z naszej gminy. Zaangażowanie dzieci zostało nagrodzone przez organizatorów wspaniałymi medalami, upominkiem oraz dyplomem. Po skończonych zawodach na dzieci czekał słodki poczęstunek, po którym wszyscy wróciliśmy z radością do naszego przedszkola. Wielkie podziękowania należą się organizatorom akcji za wspaniałą inicjatywę promującą aktywność ruchową. Dziękujemy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycje spartakiady.