• Nasze sukcesy

• 30 mają w poniedziałek chłopcy z 8 klasy reprezentowali nasza szkołę w siatkówce plażowej na szczeblu powiatowym w Bolesławcu. Nasi zawodnicy zmierzyli się z dziesięcioma drużynami. Po bardzo trudnej rywalizacji wywalczyli 3 miejsce!

Monika Jakuszko

• Kochanym Mamom, Mamusiom...!

• Z okazji Waszego święta chcemy Was mocno przytulić i powiedzieć, że jesteście najwspanialsze, niezastąpione, najważniejsze, najpiękniejsze i najmądrzejsze. Bardzo, bardzo Was kochamy i życzymy Wam wszystkiego najlepszego oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Bądźcie zawsze szczęśliwe i uśmiechnięte!

Wasze dzieci

• Kulinarna przygod

• Dnia 18 maja w piękny słoneczny dzień przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Dąbrowie Bolesławieckiej wyruszyli na ostatnią już w tym roku szkolnym przygodę do Lipian Wioski Smaków. W świetlicy na dzieci czekały już składniki na pizzę, ale nie było wcale tak łatwo. Najpierw zrobiły w parach ciasto (panie też zostały zaprzęgnięte do pracy!), a następnie stworzyły wymarzoną pizzę. W oczekiwaniu na pyszności dostaliśmy zadanie odnaleźć skarb! Każdy z uczestników otrzymał książeczkę z rymowanymi wskazówkami i zadaniami do wykonania, wspólnie udało nam się zdobyć pieczątkę zucha oraz małe co nieco na później. Po spacerze panie gospodynie czekały już na dzieci z pysznymi racuchami oraz herbatą. W końcu po długim oczekiwaniu na stół wjechała pizza. Kiedy dzieciaci były już najedzone wykonały smakowite owoce i warzywa z kolorowej masy marcepanowej. To nie było ostatnie zadanie. Czekał je jeszcze quiz kulinarny, podczas którego spisali się na medal. Wszyscy otrzymali ogromne brawa i w wyśmienitych humorach wróciliśmy do przedszkola.

• Spartakiada przedszkolaka

•        Czy wygramy? Czy przegramy? I tak się nie poddamy! Takie hasło towarzyszyło naszym dzielnym przedszkolakom podczas IV Spartakiady Przedszkolaków, która odbyła się  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach. W imprezie uczestniczyło osiem drużyn ze wszystkich przedszkoli w gminie Bolesławiec. Oddział przedszkolny reprezentowali Oskar, Oskar, Dominik, Olek oraz Hania, Kasia, Pola i Maja. Dzieci dawały z siebie wszystko podczas każdej konkurencji, a siły i energii dodawali im głośno dopingujący kibice (koledzy i koleżanki z grupy). Zdrowa rywalizacja i świetna zabawa zakończyła się zwycięstwem wszystkich uczestników, na których czekała niespodzianka i słodki poczęstunek.

mgr Joanna Lange

• Promujemy harcerstwo w Naszej Szkole – ciąg dalszy

•    W ostatnim czasie do drużyny harcerskiej „ Kedyw” dołączył Marcel Drabikowski,  uczeń klasy V. Dnia 23 kwietnia, w sobotę, odbywały się biegi na orientację, brały w nich udział trzy szczepy harcerskie: Lawina, Horyzont i Hubale. Były one wyzwaniem zarówno fizycznym jaki i terenoznawczym. Harcerze w 2 lub 3 osobowych patrolach musieli w jak najszybszym czasie przebyć i zaznaczyć na specjalnej karcie punkty kontrolne. Wygrał patrol Poszukiwacze 2.0 w składzie naszych chłopców: Marcela Drabikowskiego i Oliviera Herbuta oraz kolegi chłopców – Pawła ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolesławcu.

W dniach 30 kwietnia – 1 maja odbywał się biwak harcerski, w którym uczestniczyli chłopcy z naszej szkoły, uczniowie klasy V : Olivier Herbut i Fabian Kluwak. W sobotę o 8.30 chłopcy przyjechali do Ławszowej i po chwili oddechu ruszyli na wędrówkę, a wrócili dopiero o 21, pokonując 27 km. W niedzielę zdobywali harcerskie sprawności: higienista, ognik, sobieratek obozowy. A wieczorem rozpalono ognisko i śpiewano przy nim piosenki.

W poniedziałek po spakowaniu się było wyjście na zajęcia ze strzelania ASG. Około godziny 14 przyjechał bus i tak zakończył się pełen wrażeń i emocji biwak 2 DH „ Kedyw”.

mgr Elżbieta Wcisło

• Międzynarodowe Święto Ziemi

• Uczniowie naszej szkoły uczcili Międzynarodowe Święto Ziemi, obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Czwartoklasiści podczas przygotowanego apelu przypomnieli zebranym, jak należy dbać o naszą ukochaną planetę, abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się pięknem przyrody i darami, które ofiaruje nam Matka – Ziemia. Przekazali też smutne informacje na temat zagrożeń i działań człowieka, które już doprowadziły do wyginięcia niektórych gatunków zwierząt i zmian środowiskowych. Piosenką klasa zakończyła oficjalny akcent spotkania. Następnie grupa młodsza – od zerówki do klasy trzeciej, na wiosennym spacerze, przygotowywała krasnale, które były wykonane z zebranych na łonie natury darów przyrody. Prace wyszły przepiękne i kolorowe, z których zostanie stworzona urokliwa galeria. Uczniowie klas starszych zakasali rękawy i przystąpili do sprzątania terenów wokół szkoły i pobliskiego parku. Pracy było sporo, ale cel był szczytny i wszyscy wykonywali zadanie z uśmiechem na twarzy, wiedząc, że robią coś dla swojej planety i otoczenia oraz wierząc, że każdy gest i dobre uczynki sprawią, iż uda się ocalić nasze miejsce do życia. Dodatkową niespodzianką było pojawienie się na szkolnym kominie bocianów, które wszystkim uczniom i pracownikom szkoły dodały nadziei i wiary na lepsze jutro oraz sprawiło ogromna radość.

mgr Joanna Jędrzejczyk-Szymańska