• Niezwykły dzień w sali zabaw

• Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Dąbrowie Bolesławieckiej wybrały się w czwartek 27 kwietnia do sali zabaw Amazonia. Dzieci fantastycznie spędziły czas na zabawie z kulkami, zjeżdżalniami, trampoliną, samochodzikami oraz pięknymi, kolorowymi balonami, które magicznie w rękach pań animatorek zamieniały się w pieski, miecze i inne bajeczne stworki. Nie zabrakło kolorowych tatuaży i pysznego poczęstunku. Na koniec była najbardziej wyczekiwana atrakcja, czyli spotkanie z papugami. Większość dzieci z  niecierpliwością wyczekiwała kolejnego już pobytu w papugarni, aby móc nakarmić te sympatyczne zwierzątka, a inni przełamywali swoje obawy i z nieśmiałością zaprzyjaźniali się z latającymi podopiecznymi sali zabaw. Dzieci wróciły bardzo szczęśliwe do przedszkola, z małą słodką niespodzianką.

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Dnia 21 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczcili Międzynarodowe Święto Ziemi, które obchodzone jest na całym świecie 22 kwietnia. Celem akcji jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania czy wieku. Dlatego uczniowie klasy piątej pod okiem Pani Joanny Jędrzejczyk-Szymańskiej przygotowali apel przypominając zebranym, jak należy dbać o naszą ukochaną planetę, jak segregować śmieci i jakie negatywne skutki przynosi bezmyślne działanie człowieka. Artyści przekazali ważne przesyłanie, abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się pięknem przyrody i darami, które ofiaruje nam Matka – Ziemia.

Przedszkolaki pięknie zaprezentowały ekologiczną piosenkę, pokazując całej społeczności szkolnej, że od najmłodszych lat potrafią dbać o Ziemię.

Po apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pt „EKOLOGICZNE DRZEWO” przygotowanego przez Panie: Monikę Jakuszko i Joannę Jędrzejczyk-Szymańską. Jury miało trudny wybór, ponieważ wszyscy uczestnicy konkursu wykonali prace perfekcyjnie, dbając o każdy szczegół. O czym można się przekonać oglądając je na szkolnej wystawie. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe: klasy młodsze, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII. Pierwsze miejsce zdobyli: Nikola Szokal z klasy I, Fabian Kluwak z klasy VI oraz Nadia Strojanowska z klasy VII. Na drugim podium znaleźli się: Julia Pawlikowska z klasy VII i Patryk Szałasz z klasy VIII. Trzecie miejsce należało do: Adrianny Drabikowskiej z klasy IV oraz Julii Kleczyńskiej z klasy V.

Ostatnim punktem obchodów Dnia Ziemi, który przygotował Pan Łukasz Licnerski – opiekun Samorządu Uczniowskiego było rozdzielenie klas oraz terenów do sprzątania. Pan Łukasz zadbał o worki i rękawiczki dla każdego uczestnika akcji oraz wspólnie z Panią Elżbietą Wcisło przygotował fotorelację.  Uczniowie zakasali rękawy i wzorowo przystąpili do sprzątania wyznaczonych terenów. Pracy było sporo, ale cel był szczytny i wszyscy wykonywali zadanie z uśmiechem na twarzy, wiedząc, że robią coś dla swojej planety i otoczenia oraz wierząc, że każdy gest i dobre uczynki sprawią, iż uda się ocalić nasze miejsce do życia.

mgr Joanna Jędrzejczyk-Szymańska

• TURNIEJ MATEMATYCZNO – SPRAWNOŚCIOWY

• Dnia 04.04.2023 r ., odbył się   w SP Trzebieniu. Turniej Matematyczno - Sprwnosciowy klas III. Grupa uczniów kl. III :

Grupa matematyczna : Martyna Herbut, Maximilian Zioła - Frate

grupa sportowa : Tymoteusz Szelągowski, Dorian Pirożek, Emilia Baut, Ewa Pastusiak

Kibicowała: Lena Gajewska

Opiekunka – wychowawca klasy III.

Uczniowie wywalczyli III miejsce pamiątkowe medale, nagrody i dyplom ufundowane przez Urząd Gminy Bolesławiec

Brawo dla młodych i matematyków, sportowców  i kibiców , za wspaniały, budujący sukces.

Katarzyna Dul - Korycka

• Konkurs pt. „Moja wielkanocna kartka świąteczna”

• W marcu odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Moja wielkanocna kartka świąteczna” pod przewodnictwem Pani Anety Herbut. Brali w nim udział uczniowie klas 1-8 naszej szkoły. Każda kartka zawierała życzenia w języku niemieckim. Prace charakteryzowała ogromna różnorodność oraz staranność. Pojawiły się nie tylko symbole wielkanocne, jak jajeczka, zajączki, kurczaczki, ale również postacie z bajek jak Królik Bugs. Nie zabrakło kolorowych wstążek, bibuł, filcu, wycinanek, pomponów i kwiatów.

Dziś te wielkanocne kartki stanowią piękną ozdobę naszej szkoły na każdym jej poziomie. Oceńcie sami ;-)

mgr Aneta Herbut