Owoce i mleko w szkole

UCZESTNICZYMY W RÓŻNYCH PROGRAMACH, PROJEKTACH, AKCJACH ....

SUPER NAUKA - WIEDZA

HEJ

 • Szkolny Zestaw Podręczników w roku szkolnym 2014/2015

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

  27 czerwca 2014 roku

  o godz. 9:00

  odbędzie się uroczysta akademia

  z okazji

  ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

  Serdecznie zapraszamy!

 • Międzynarodowa wspólpraca między szkołami!

  Nasza szkoła nawiązała międzynarodową współpracę ze szkołą we Frydlant w Czechach w ramach unijnego projektu "Każdy radość niesie w sobie", wspólfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budźetu państwa za pośrednictwem Euregionu Nysa i wsparcia Gminy Bolesławiec.

  W ramach projektu 29 maja 2014 r. uczniowie klas IV - VI, biorący udział w projekcie wraz z uczniami z Frydlant wezmą udział w Polsko-Czeskich Igrzyskach Sportowych.

 • WYPRAWKA SZKOLNA

  WYPRAWKA SZKOLNA

  w załączeniu informację dotyczące możliwości dofinansowania podreczników dla uczniów w roku szkolnym 2014/2015

  KO_ZFK_3146_60_2014_Wyprawka_2014_pismo_MEN.pdf

  KO_ZFK_3146_60_2014_pismo_przewodnie_wyprawka_2014(1).pdf

 • KONCERT MUZYCZNY

  Zgodnie z tradycją szkoły 14 maja 2014 roku odbędzie się kolejny koncert muzyczny pt. "MUZYKA Z DALEKICH FIORDÓW", który poprowadzą artyści z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów !

 • "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym"

  30.04.2014 r. w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu odbył się Powiatowy Turniej ”Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”, w którym reprezentowała nas drużyna w składzie: Piotr Chwastyk, Bartłomiej Buczak, Kamila Zych i Natalia Pawlikowska. Nasi uczniowie zdobyli IV miejsce spośród 17 szkół startujących w kategorii szkół podstawowych.

 • "Uczę się bezpiecznie żyć"

  Dnia 10.04.2014 r. w Jeleniej Górze uczniowie naszej szkoły: Kamila Zych, Natalia Pawlikowska i Bartłomiej Buczak startowali w półfinale X Dolnośląskiego Konkursu Bezpieczeństwa dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” walcząc o tytuł „Mistrza Dolnego Śląska w Edukacji dla Bezpieczeństwa”. Nasza drużyna startowała w tym konkursie po raz pierwszy i od razu zakwalifikowała się na wysokiej pozycji, zdobywając 13 miejsce na 45 startujących drużyn.

 • Zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych....

           

  Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Szkoły

  Drodzy Rodzice i Kochani Uczniowie!

  Niech Zmartwychwstanie  Pańskie,

  które niesie odrodzenie duchowe,

  napełnia nas spokojem i wiarą,

  da siłę w pokonywaniu trudności,

  pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

  Zdrowych, radosnych i rodzinnych

  Świąt Wielkanocnych

           życzy Dyrektor Szkoły

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  Dnia 27 i 28 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyć będą w REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, które odbędą się o godzinie 10:00 w Kościele w Dąbrowie Bolesławieckiej.

 • Akcja charytatywna pod hasłem „I Ty możesz pomóc innym”

  Słodki kawałek ciasta wart o wiele więcej niż chwila przyjemności dla podniebienia. Udowodnili to uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej zajadając się pysznymi wypiekami swoich rodziców. W ten sposób pomogli 14-letniemu Kubie z Kraśnika Górnego. Nastolatek choruje na białaczkę limfatyczną. Obecnie przebywa we wrocławskim szpitalu. Wiedząc, że liczy się każda pomoc , szkolne koło PCK zorganizowało akcję charytatywną pod hasłem „I Ty możesz pomóc innym”,  do której włączyli się rodzice oraz pracownicy naszej szkoły. Dzięki „słodkiej akcji” udało się uzbierać  270 zł, którą to kwotę wpłaciliśmy na konto potrzebującego kolegi życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia. Szczególnie dziękuję osobom najbardziej zaangażowanym: Kasi i Oli Kopeć, Ani Pawlikowskiej, Piotrkowi Chwastykowi, Bartkowi Buczakowi, Kacprowi Haniszewskiemu, Nikoli Cisielskiej, Karolinie Michalak i  Klaudii Sadowskiej oraz Pani Małgorzacie Cieślak.

 • Spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej!

  Dnia 25 marca 2014 r. około godz. 9:00 odbędzie się spotkanie z pracownikami Straży Granicznej w Zgorzelcu, którzy przybliżą uczniom naszej szkoły specyfikę swojej pracy. W ciekawy i przejrzysty sposób opowiedzą dzieciom na czym polega rola funkcjonariusza Straży Granicznej i jakie ma obowiązki. Na spotkaniu przedstawione zostaną również zasady bezpieczeństwa uczniów w kontakcie z psem.

 • Wycieczka uczniów klas starszych do Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu!

  Z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY - 21 marca 2014 r. uczniowie klas starszych zostali zaproszeni na Festiwal Nauki i Sztuki do Gimnazjum Samorządowego nr 3 w Bolesławcu. Dzieci będą miały okazję zapoznać się ze specyfią szkoły, wezmą udział w prezentacji ciekawych projektów, w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wspólnych warsztatach, grach i zabawach. Uczniowię będą mogli również obejrzeć przygotowane wystawy o różnej tematyce. Ponadto spotkanie z gimnazjalistami będzie świetną okazją do przełamania stresu związanego ze zmianą szkoły i otoczenia!

 • KONCERT MUZYCZNY

  Zgodnie z tradycją szkoły 13 marca 2014 roku odbędzie się kolejny koncert muzyczny pt. "Dźwiękowe malowanki". Artyści z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze tym razem wprowadzą uczniów szkoły w miłą atmosferę zbliżającej się wiosny!

 • POKAZ HISTORYCZNY

  Dnia 10 marca 2014 r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny pt. "Życie i kultura w średniowieczu", w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej społeczności. Rycerze w ciekawy sposób przenieśli dzieci w czas średniowiecznych walk i ówczesnych obyczajów. To wspaniałe wydarzenie uczciliśmy pamiątkowym wspólnym zdjęciem.

 • NAUKA TAŃCA !

  W roku szkolnym 2013/2014 szkoła nawiązała współpracę ze Szkołą Tańca SKOWROŃSCY, zajęcia taneczne – „Taneczny mix” prowadzone są w dwóch grupach wiekowych.

  Zajęcia dla chętnych uczniów z klas III – VI odbywają się w każdy poniedziałek na 7 godzinie lekcyjnej, natomiast grupa 0 – II w każdy piątek na 6 godzinie lekcyjnej.

   

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW NA NAUKĘ TAŃCA, TO ŚWIETNY SPOSÓB NA ODPOCZYNEK I SPORTOWĄ FORMĘ!

   

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  Dnia 12 lutego 2014 r. od godz. 10:00 do 13:00 odbędzie się ZABAWA KARNAWAŁOWA, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci !

 • ZABRANIE Z RODZICAMI

  Dnia 4 lutego 2014 r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie rodziców. Rozpocznie się ono spotkaniem z Dyrektorem Szkoły a następnie z Wychowawcami klas i zebraniem członków Rady Rodziców.

  Spotykając się w takim gronie, poświęcamy czas własnemu czecku, bo angażujemy się w życie szkoły, która służy jego rozwojowi.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

 • Świąteczne Życzenia dla Wszystkich...

  20.12.2013

  Swiateczne_Zyczenia_dla_Wszystkich....pptx... bo tylko tam

  jest Boże Narodzenie, gdzie jest Miłość heart

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej
  Dąbrowa Bolesławiecka 43
  59-700 Bolesławiec
 • 75 736 99 27

Galeria zdjęć