Nawigacja

Nawigacja

 • Zajęcia na basenach!

  Uczniowie klasy IV i V od września do 16 grudnia 2015 r. w Parku Wodnym "ORKA" w Bolesławcu uczestniczą w zajęciach, doskonaląc technikę pływania w ramach programu "Doskonalę pływanie". Pod okiem wykwalifikowanego instruktora zdobywają kolejne stopnie sprawności, ciesząc się ze swoich sukcesow i postępów w nauce pływania.

 • Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole!

  W tym roku obchodzimy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Także i uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej uczcili tę uroczystość. Podczas apelu przedstawili zebranym drogę do odzyskania wolności. Klasa VI, przygotowana przez Panią Mariolę Kojder, patriotycznymi pieśniami i wierszami uczciła pamięć Polaków walczących o niepodległość kraju, w szczególności Naczelnika Państwa Polskiego – Józefa Piłsudskiego. Dekoracje przygotowane przez Panią Bogusławę Posacką oddały charakter tego święta.  Pani dyrektor Lilla Liszcz podziękowała występującym za tę krótką lekcję historii. Lekcję niezwykle istotną dla krzewienia wśród młodzieży patriotyzmu i polskiej świadomości narodowej.

           

       Agnieszka Domańska

 • Wybitna postać

  W ramach  projektu rządowego „Książka naszych marzeń” odbyło się spotkanie z pisarzem. Gościem naszej szkoły, na zaproszenie Pani Jolanty Jung – nauczyciela biblioteki, był Pan Ryszard Gruchawka, mieszkaniec gminy Bolesławiec. Jest on autorem znanych i szeroko publikowanych wierszy, bajek, opowiadań i sztuk teatralnych.

  Podczas spotkania Pan Gruchawka zaprezentował fragmenty swoich utworów, opowiadał ciekawe anegdoty. Uczniowie brali aktywny udział w tym wydarzeniu, zadawali autorowi wiele pytań dotyczących jego twórczości, życia prywatnego i planów na przyszłość. Pisarz zaproponował dzieciom, aby wykonały ilustracje do jego wierszy. Najciekawsze z nich uświetnią jego najnowszy tomik poezji. Na koniec autor rozdawał licznie autografy.

           Tego typu spotkania pozwalają przybliżyć twórczość pisarską, zachęcić do jej czytania. Pokazują, że warto rozwijać zdolności humanistyczne.       

       Agnieszka Domańska

 • SPOTKANIE Z POETĄ!

  Dnia 9 listopada 2015 r. o godz. 10:25 odbędzie się spotkanie uczniów naszej szkoły z wybitnym poetą Panem Ryszardem Adamem Gruchawką, który zaszczyci nas swoją obecnością i będziemy mieli okazję zapoznać się z twórczością pisarza. Dzieci posłuchają przepieknych bajek i aforyzmów zakończonych morałem pisanych przepiękną polszczyzną.

  Bardzo serdecznie zapraszamy!

 • zDolny Ślązaczek 2015

      Gratulujemy !!!

  Informujemy, że do etapu powiatowego I Konkursu Języka Niemieckiego zDolnego Ślązaczka został zakwalifikowany uczeń naszej szkoły  - Karol Korycki.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach Konkursu!

 • SPOTKANIE ZE STRAŻĄ GRANICZNĄ!

  Dnia 5 listopada 2015 r. o godz. 10:00 odbędzie sie spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Zgorzelcu.

  Serdecznie zapraszamy!

 • PASOWANIE PIERWSZAKÓW

  Dnia 30 października 2015 r. o godz. 10:25 odbędzie się PASOWANIE PIERWSZAKÓW na uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej.

  Na uroczystość bardzo serdecznie zapraszają

  uczniowie klasy I z wychowawcą oraz rodzice.

 • SPRAWOZDANIE Z KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZACZEK- JĘZYK ANGIELSKI

  Dnia 19.10.15 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej odbył się po raz pierwszy w historii polskiej oświaty Regionalny Konkurs- zDolny Ślązaczek. Patronem jego było Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

        12 uczestników z klas IV- VI  przystąpiło do konkursu z języka angielskiego. Zostali oni podzieleni na 2 grupy. Czas przeznaczony na uzupełnienie wszystkich zadań drogą on- line wynosił 40 minut. Zadania miały różny stopień trudności. Najwięcej problemów sprawiały uczniom zadania z dziedziny kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych.

        I miejsce w konkursie szkolnym zajęła Weronika Domańska z 17,5 pkt z klasy IV.

        II miejsce zajęła uczennica Katarzyna Kopeć z 17 pkt z klasy VI.

        Na III miejscu uplasowała się uczennica klasy VI, która otrzymała 16 pkt.- Karolina Fila.

  Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie:

        dyrektor szkoły- dr Lilla Liszcz

        mgr Beata Przeperska

        mgr Agnieszka Domańska

  Koordynatorem pomiędzy naszą szkołą a Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu była pani Beata Przeperska, nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego.

   

        Opracowała: Beata Przeperska

 • Bezinteresowna pomoc!

  Na peryferiach Żar stoi nietypowy dom. Mieszkają w nim kobiety i dzieci skrzywdzone przez los. Żyją w nadziei o lepsze jutro, w nadziei, że ktoś pomoże im wyjść na prostą.

  Pomocną dłoń tym bezdomnym matkom podała Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej za pośrednictwem nauczycielki języka niemieckiego i angielskiego, mgr Beaty Przeperskiej, która była organizatorką akcji zbierania odzieży, obuwia, zabawek, pomocy dydaktycznych na terenie Dąbrowy Bolesławieckiej, Trzebienia, Łąki, Golnic i Krępnicy.

        Wszystkie dary serca składowane były na terenie szkoły i w ciągu kilku dni zostały przewiezione przez organizatorkę do Sanktuarium Maryjnego w Bolesławcu, skąd dalej pojechały w dniu 28.09.15 r. do potrzebujących w Żarach. W ten miły sposób ludzie dobrej woli pokazali, że samotne matki z dziećmi i ich problemy nie są dla nich obojętne.

            Opracowała: Beata Przeperska

 • „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem, jaki można dać dziecku – jest wykształcenie”.

  Jak co roku 14 października obchodzony jest uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia nauczyciele przyjmują od swoich podopiecznych życzenia, kwiaty, podziękowania za włożony w wychowanie i edukację trud.

  Podobny charakter przyjął ten dzień w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej. Nad częścią artystyczną czuwała pani Joanna Jędrzejczyk, która przygotowała bardzo ciekawy i nowatorski program artystyczny. Uczniowie oprócz  wierszy i piosenek wystąpili w pokazie mody. Przebrani za nauczycieli zaprezentowali się w oryginalnych i zabawnych strojach. Całość dopełniła dekoracja przygotowana przez panią Bogusławę Posacką.

  Po części artystycznej nastąpił ciąg wystąpień i życzeń od przybyłych na tę uroczystość gości, między innymi Księdza Proboszcza Zbigniewa Karabana. Gospodarzem spotkania była pani dyrektor Lilla Liszcz, która również dołączyła się do życzeń i podziękowań za owocną współpracę. Prężnie działająca w naszej szkole Rada Rodziców przygotowała dla pracowników szkoły praktyczne i pomysłowe upominki oraz zaprosiła na poczęstunek. Zebrani przyjęli życzenia wszelkiej pomyślności i wytrwałości w realizacji nowych wyzwań oraz podziękowania za trud pracy wychowawczej.

  Jak mawiał Arystoteles „Wykształcenie to najlepsze wyposażenie na starość”. Pamiętajmy więc o swoich nauczycielach, nie tylko w dniu ich święta.

   Agnieszka Domańska

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Ty masz doświadczenie

  My młodość niewinną.

  Ty masz wielką mądrość,

  My mowę dziecinną.

  Tobie nie wystarcza

  Nasza słów swoboda

  Chcesz byśmy przeżyli

  Życie jak przygodę.

  Za Twe wszystkie rady

  I uparte kroki

  Chcemy podziękować

  Nauczycielu drogi.

  Dnia 14 października 2015 r. o godz. 8:30 odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Bardzo serdecznie zapraszamy!

 • KONCERT MUZYCZNY

  Dnia 8 października 2015 r. odbędzie się koncert muzyczny w wykonaniu Jeleniogórskiej Filharmonii pt. "Nutki podróżniczki".

  Serdecznie zapraszamy!

 • Dzień Chłopca w klasie II

  „Są bardzo silni i waleczni.

  Przy nich czujemy się bezpiecznie.

  Lubią grać w piłkę, strzelać gole.

  Wielu ich mamy w naszej szkole.

   

  Ciągle nam życie umilają.

  W drzwiach zawsze grzecznie

  przepuszczają

  i jeśli nic się nie odmieni,

  będą z nich kiedyś dżentelmeni.

   

  Ponieważ dzisiaj obchodzimy

  Święto Chłopaka, więc życzymy

  wiele prezentów, moc buziaków,

  bo my lubimy tych chłopaków!”

   

          Tym sympatycznym wierszykiem Ewy Sujeckiej, dziewczynki klasy II przywitały swoich kolegów na uroczystości klasowej przygotowanej z okazji Dnia Chłopaka. Później były konkursy  i  zadania na wesoło, z którymi chłopcy wspaniale sobie poradzili. Podczas wykonywania zadań, dziewczynki dopingowały kolegów  piosenką i tańcami. Wszystkim chłopcom dopingował także tato Michała -    pan Włodzimierz  Koban.  Z kolei jakość wykonywanych zadań oceniało  jury w składzie: pani dyrektor Lilla Liszcz i pani Barbara Warmus, mama Kacpra. Jury nagrodziło chłopców  upominkami i dyplomami  natomiast dziewczynki wręczyły kolegom laurki z życzeniami.                   Wspólna zabawa zakończyła się degustacją pysznego tortu, upieczonego przez mamę Kacpra.

  Wych. kl. Cecylia Kołacz

 • Sprzątanie Świata klasy II i III oraz wspólne grilowanie!

  Dnia 25 września 2015r. uczniowie klasy II i III pod opieką Cecylii Kołacz i Marioli Kojder dołączyli do corocznej akcji „Sprzątania świata”. W czasie porządków pobliskiego terenu i wiejskiego boiska, uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, spostrzegawczością i wspaniałą współpracą. Po tak dobrze wykonanym zadaniu na uczniów czekała wspólna zabawa, kiełbaski z grilla, soczki i słodkości, które przygotowały panie: Barbara Warmus  ( mama Kacpra z kl.II ) i Magda Nowosadzka-Krupka (mama Marcela z kl. II). Podczas pracy i zabawy wszystkim dopisywały humory, na które z pewnością wpłynęła niespodzianka rodziców oraz wymarzona słoneczna pogoda.       

 • Finał ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

       25 września 2015 roku w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA odbył się finał szkolnego konkursu pt. „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Konkurs miał formę quizu z zadaniami. Tytuł „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia” zdobył Amadeusz Kujawa z klasy VI, II miejsce zajął Wiktor Skrabucha z klasy V, a IIIWiktoria Jędrzejczyk z klasy IV. Ponadto wszyscy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w formie zabaw edukacyjnych na platformie internetowej oraz podczas gier edukacyjnych i testów zadaniowych. W tym dniu uczniowie mieli szansę odpytać z tabliczki mnożenia swoich bliskich, jak również nauczycieli. Było bardzo wesoło i ku zdziwieniu dzieci dorośli dobrze znają tabliczkę mnożenia. Zwieńczeniem dnia były pamiątkowe zdjęcia oraz drobne nagrody dla wszystkich uczestników zabawy.

    Joanna Jędrzejczyk

     

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Dnia 25 września 2015 r. w ramach ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA, uczniowie naszej szkoły bedą mieli okazję sprawdzic swój stan wiedzy i w formie zabaw, gier edukacyjnych i konkurencji, porywalizować o tytuł  "Mistrza Szkoły w Tabliczce Mnożenia". W tym dniu również będzie możliwość skontrolować znajomość tabliczki mnożenia swoich nauczycieli i bliskich.

  Życzymy udanej i jakże edukującej zabawy!

 • Akcja "Sprzątanie Świata"

  Dnia 22 września 2015 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA". 

  Uczniowie dzielnie się spisali porządkując teren wokół szkoły oraz pobliskie zakamarki.

 • Święto pieczonego ziemniaka!

  Dnia 18 września 2015 r. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Joanny Jędrzejczyk, ze wsparciem wychowawcy pana Andrzeja Posackiego, zorganizował ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA dla uczniów klas IV – VI. Celem inicjatywy miało być przekazanie uczniom ciekawostek dotyczących historii oraz sposobów wykorzystywania tak pospolitego warzywa, jakim jest ziemniak. Dzieci poznały różne odmiany ziemniaków i dowiedziały się, że w zależności od właściwości są różne możliwości wykorzystywania ich w przemyśle oraz rolnictwie.

  Uczniowie pilnie słuchali informacji, zajadając się pieczoną na ognisku kiełbaską oraz ziemniaczkami. Zorganizowano również zabawne konkurencje oraz Quiz, który pozwolił wyłonić najlepszych ziemniaczanych znawców w szkole. Oczywiście zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami. Zwieńczeniem tak przemiłego dnia były pamiątkowe zdjęcia i zadowolone, najedzone brzuszki.

  Joanna Jędrzejczyk

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  W dniu 17 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej odbyło się spotkanie uczniów klas III- VI z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane BEZPIECZEŃSTWO.

  W trakcie zajęć zostały poruszone problemy związane z:
  - bezpieczeństwem w ruchu drogowym
  - bezpieczeństwem w Internecie 
  - bezpieczeństwem w kontaktach z obcymi 
  - bezpieczeństwem podczas zabawy 
  - bezpieczeństwem w drodze do i ze szkoły

  - dopalaczmi   

  - ponoszeniem konsekwencji za popełnione wykroczenia
  - numerami alarmowymi- jak zgłaszać niebezpieczną sytuacje, w jakich sytuacjach dzwonić, o czym informować funkcjonariusza.

   

  Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Mogli rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości i poznać zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać. Zdobyli także wiedzę jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach i co robić, aby ich uniknąć.

  Mariola Kojder

 • Akcja charytatywna "POMOCNA DŁOŃ"

  Dnia 07.09.15 r.  w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej rozpoczęła się akcja zbierania fantów na loterię i aukcję dla chorego Wojtusia z Bożejowic, który oczekuje na skomplikowaną operację serca. Jest ona bardzo kosztowna i z tego powodu poruszyliśmy niebo i ziemię, aby przyczynić się do poprawienia stanu zdrowia Malucha.

        Aby otrzymać jak najwięcej przedmiotów- darów serca, organizator akcji ze Szkoły Podstawowej z Dąbrowy Bolesławieckiej, pani Beata Przeperska przygotowała plakaty zachęcające do otwarcia serc i przekazywanie funduszy i różnych kosztowności. Plakaty zostały umieszczone w naszej gminie. Organizatorka zainicjowała 2- dniowe warsztaty dla uczniów, pod czujnym okiem sołtysa wsi Stara Oleszna, na których uczniowie kl. II wykonali odlewy z gipsu, które następnie zostały pomalowane przez dzieci i przekazane jako darowizny na aukcję i fanty na loterię.

        Wszystkie dary nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego w dniu 17.09.15 r. przewiozła do Trzebienia, gdzie pracownik Ludowego Domu ,,Jarzębina”, pani Agnieszka Faltyn spienięży je,         a uzyskaną gotówkę przeleje na konto fundacji Cor Infantis.

        Cała akcja pomocy małemu chłopcu połączona jest z innymi organizacjami pozarządowymi, przedstawicielami gminy.

        Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej oraz pani Beata Przeperska- nauczycielka tej szkoły dziękuje wszystkim  darczyńcom, którzy wnieśli odrobinę serca dla małego , schorowanego obywatela naszego regionu.

              Beata Przeperska

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej
  Dąbrowa Bolesławiecka 43
  59-700 Bolesławiec
 • 75 736 99 27

Galeria zdjęć