Nawigacja

Nawigacja

 • SUKCES W II GMINNYM KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

  Dnia 19.04.16 r. w Bożejowicach odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej,    w którym brali udział uczniowie z w/w miejscowości, z Dąbrowy Bolesławieckiej, Kraśnika Dolnego, Trzebienia, Kruszyna, Żeliszowa, Ocic oraz Brzeźnika. Dzieci popisywały się zdolnościami językowymi, wokalnymi i teatralnymi. Uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać piosenek w języku angielskim, niemieckim i francuskim. W zmaganiach wzięło udział 30 zespołów (w tym również soliści i duety).

        Uczennica kl. I (Naomi Donajska) z Dąbrowy Bolesławieckiej wyśpiewała II miejsce w gminie.         Mała farmerka zaprezentowała w języku angielskim piosenkę, pt. ,,Old Mac Donald”. Był to debiut wspaniałej piosenkarki i aktorki. Poruszała się ona na scenie niewiarygodnie lekko, bez przerażenia przed publicznością. Do konkursu przygotowała ją nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego, pani Beata Przeperska.

        Na pięknej scenie pojawili się również uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej z Dąbrowy Bolesławieckiej. Mali artyści (Martyna Najdek, Joel Szelągowski, Martyna Kwaśniewska, Michał Koban, Martyna Wolińska, Kacper Warmus) zdobyli wyróżnienie śpiewając w języku angielskim piosenkę, pt. ,,At the circus”. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności w ciekawej aranżacji, pod dachem cyrku, w kolorowych przebraniach klaunów, żonglując, skacząc na skakankach, popisując się sztuczkami cyrkowymi. Grupa dzieci została przygotowana przez w/w nauczycielkę języków obcych.

        Drugie wyróżnienie w kategorii klas IV-VI otrzymały 2 uczennice (Wiktoria Jędrzejczyk      i Klaudia Leszczyszyn), które zaśpiewały w języku niemieckim piosenkę, pt. ,,Viele Tiere können springen”. Dziewczęta przygotowała do konkursu nauczycielka języka niemieckiego, pani Agnieszka Domańska.

  Laureaci przebywali na konkursie w doborowym towarzystwie. Oprócz w/w osób swój udział    w pięknej imprezie kulturalno- oświatowej wzięły następujące postaci: Katarzyna Koptyra, Wiktoria Szymańska. Obie dziewczynki z kl. I  debiutowały na scenie  z piosenką ,,Come on everybody”. Uczennice oprócz śpiewania rozbawiały towarzystwo rytmicznym klaskaniem, tupaniem oraz tańcem. W drugiej części konkursu swój pokaz umiejętności zaprezentowała uczennica kl. IV (Weronika Domańska), która w języku angielskim zaśpiewała piosenkę ,,Zombies on your Lawn”.

        Wszyscy uczestnicy bardzo przeżywali swój udział na scenie. Przygotowywali się sumiennie i radość była tym większa, że jury doceniło ich wkład w ten występ, nagradzając drugim miejscem uczennicę kl. I oraz dwoma wyróżnieniami dwie grupy małych artystów.

        Uczestników wspierali rodzice, ciocie, babcie, dziadkowie. Każdy z nich miał swój własny wkład, tworząc stroje, rekwizyty, dokonując charakteryzacji małych bohaterów konkursu. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia występu naszych pociech,          a uczniom życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu umiejętności językowych, wokalnych oraz  artystycznych.

     Opracowała: Beata Przeperska

 • Witajcie w świecie antycznej Grecji!

  W miejscu rządzonym przez bogów na Olimpie, gdzie mityczni herosi toczyli zapierające dech pojedynki z tytanami, a wielkie greckie armie staczały zacięte bitwy znane wszystkim po dziś dzień. 
  Zapraszamy Was na podróż w czasie po świecie pełnym przygód, legend i opowieści     z Hellady - krainy greckich polis. Opowiemy o greckiej historii - pełnej wojen i wewnętrznych walk o władzę, kulturze - tworzącej antyczny świat i stanowiącej niedoścignione wzorce, oraz mitologii, w której bogowie funkcjonowali obok zwykłych śmiertelników i ingerowali w ich życiowe losy.

  O tych ciekawych przeżyciach dowiedzieliśmy się nie w Grecji, ale w Szkole Podstawowej   w Dąbrowie Bolesławieckiej. W dniu 15.04.16 zaszczycił nas swoją obecnością pan Szymon Harcej, który organizuje pokazy historyczne. Właśnie on zabrał nas w piękną podróż do starożytnej Grecji. Uczniowie mieli okazję poznać epokę, w której żyli Spartanie, poznali broń i metody, sztuki walki z czasów antycznych, zasady panujące   w obozie wojowników, spartańskie wychowanie. Dzieci miały okazję porównać dzisiejsze metody wychowania ze spartańskimi. Niektórzy cieszyli się, że nie musieli być spartańskim dzieckiem, a tylko uczniem naszej wspaniałej, ciepłej szkoły. Pan Szymon w bardzo ciekawy sposób opowiadał o greckiej mitologii i bogach olimpijskich, dziełach Homera, uzbrojeniu hoplitów i szyku falangi, różnicach między Spartą  a innymi greckimi polis, w tym        o systemach sprawowania rządów, wojnach grecko-perskich i pozostałościach kulturowych     i cywilizacyjnych, które antyczna Grecja po sobie zostawiła.

   

   Duża część społeczności szkolnej brała czynny udział w historycznym przedstawieniu, czego świadectwem są zdjęcia pełne grozy-  z włóczniami, pikami, łukami, nożami, mieczami. ,,Strach się bać!”- spójrzcie razem z nami na te chwile, na szczęście bezpieczne, które zapadną w pamięci naszych uczniów i nie tylko… Nasi nauczyciele też mieli okazję założyć maskę Minotaura oraz hełm. Wszyscy byli zadowoleni, że mieli okazję zbliżyć się do postaci z antycznej Grecji i poznać charakterystykę tego okresu.

   

   

        Opracowała  Beata Przeperska

 • CYRK OBIMBOLANDO

  Dnia 29 kwietnia 2016 r. o godz. 8:00 w naszej szkole odbędzie się przedstawienie

  CYRKU OBIMBOLANDO!

  Cena biletu : 8 zł od dziecka

  Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na dobrą zabawę !!!

 • Dzień Ziemi 2016!

  Dnia 22 IV 2016 r. na 3 godzinie lekcyjnej uczniowie klasy IV zapraszają na apel z okazji DNIA ZIEMI, który w tym roku odbędzie się pod hasłem:

  "Palący Temat - Niska Emisja!".

  Po zakończeniu apelu uczniowie naszej szkoły wezmą udział w kwietniowej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA.   

 • POKAZ HISTORYCZNY

  Dnia 15 kwietnia 2016 r. o godz. 8:00 odbędzie się pokaz historyczny

  o tematyce dotyczącej Starożytnej Grecji.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Od 24.03. do 29.03. 2016 r. - przerwa świąteczna!

  Radosnych Świąt Wielkanocnych

  wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny,

  pogody w sercu i radości płynącej ze Zmartwychwstania Pańskiego

  życzą

  Dyrektor,

  Nauczyciele i Uczniowie

  Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej

 • TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

  Dnia 21 marca 2016 r. uczniowie z klasy szóstej: Katarzyna Kopeć, Aleksandra Kopeć oraz Kacper Haniszewski pod opieką Pani Joanny jędrzejczyk, reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym "Turnieju Wiedzy Pożarniczej".

  Katarzyna Kopec - IV miejsce

  Aleksandra Kopeć - V miejsce

  kacper haniszewski - VI miejsce

  Serdecznie gratulujemy!

 • "POMOC SPOŁECZNA - TO POMOC WZAJEMNA"

  Dnia 18.03.16 r. organizatorka akcji charytatywnej, pani Beata Przeperska dostarczyła do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Bolesławcu osobom potrzebującym: odzież, obuwie, zabawki, torebki.

  Do akcji, pt. ,,Pomoc społeczna- to pomoc wzajemna” dołączyli się nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej, rodzice uczniów oraz same dzieci, które dostarczały wymyte zabawki i wypraną odzież.

  Wszyscy darczyńcy wiedzą jak ważna jest pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Pomagając innym, wiemy, że gdy będziemy kiedykolwiek w potrzebie, będziemy mogli liczyć, że inni zauważą również nasze potrzeby i podążą nam z pomocą.

  Wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania wielkiej ilości potrzebnych rzeczy, serdecznie dziękuje organizatorka akcji.

  Opracowała: Beata Przeperska

 • KONCERT MUZYCZNY

  Dnia 16 marca 2016 r. o godz. 10:20 odbędzie się koncert muzyczny w wykonaniu muzyków z Filharmonii Jeleniogórskiej pt. "W WIELKĄ NOC DOOKOŁA ŚWIATA".

  Serdecznie zapraszamy!

 • Pierwszy Dzień Wiosny!

  Dnia 22 marca 2016 r. uczniowie szkoły świętować będą 

  POWITANIE PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

  Zabawy trwać będą od godz. 10:30 do 13:00.

  Życzymy danej zabawy!

 • Konkurs recytatorski PEGAZIK

  W styczniu  2016r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski,

  w którym wzięli udział  uczniowie z klas IV - VI. Wybrano czterech najlepszych recytatorów, którzy reprezentowali naszą szkołę w gminie.

  Najlepsi nasi recytatorzy to:

  Emilia Turecka z kl. IV

  Weronika Domańska z kl. IV

  Marta Kwaśniewska z kl. VI

  Kacper Haniszewski z kl. VI

   

   

           W Konkursie Recytatorskim „PEGAZIK” (etap gminny), który miał miejsce 22 lutego 2016r. w Kruszynie, uczennica klasy IV Weronika Domańska zajęła II miejsce i przeszła do kolejnego etapu.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

   

 • 8 marca DZIEŃ KOBIET

  Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet
  Samorząd Uczniowski składa najserdeczniejsze życzenia zdrowia,
  pomyślności i samych pięknych dni w życiu oraz by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze
  i byście zawsze czuły się doceniane.

  Sto lat!

 • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  Dnia 7 i 9 marca 2016 r. o godz. 10:00 w sali gimnastycznej szkoły odbędą się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.

  Bardzo serdecznie zapraszamy!

 • FERIE ZIMOWE

  ,,Ferie bez nudy….’’- takie właśnie były

   

     Tegoroczne ferie w naszych  szkolnych murach zapewniały pełen wachlarz rozrywki   połączonej z nauką. W pierwszym tygodniu zimowej przerwy rozpoczęły się zajęcia z nauczycielem historii panią Mariolą Kojder pod hasłem ,,Poprzez wieki’’. Była to żywa lekcja historii- nauka przez zabawę. Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi najdawniejszych dziejów. Dzieci mogły zapoznać się z malowidłami  z jaskini w Lascaux, pismem klinowym, hieroglifami oraz starożytnym życiem Egipcjan, Greków i Rzymian.  Pogłębili wiedzę z zakresu najstarszych dziejów Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry z wykorzystaniem kart edukacyjnych, kalambury, gry planszowe. To była niezwykła podróż w czasie. Długo pozostanie w pamięci  dzieci. Po zajęciach historycznych uczniowie wykazali się dużą pomysłowością podczas wykonywania precyzyjnych ozdób walentynkowych, zimowych pingwinów, Misiów- Lubisiów. Wszyscy z uśmiechem na twarzy pracowali rozwijając swoje zainteresowania.

    Grupa absolwentów naszej szkoły oraz  zainteresowani uczniowie z klas I-VI  uczestniczyli pod opieką pani Katarzyny Dul – Koryckiej w zajęciach sportowych. W sali gimnastycznej rozegrane zostały mecze koszykówki i piłki nożnej. Wszyscy mieli zapewniony poczęstunek zakupiony przez Radę Rodziców.

     We wtorek chętni  uczniowie uczestniczyli w zajęciach  polonistycznych i sportowych pod kierunkiem pani Agnieszki Domańskiej. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, rebusy, powtarzali zagadnienia gramatyczne. Uczniowie podobnie jak w poniedziałek  utrwalali swoją wiedzę, stymulowali rozwój poprzez intelektualną rozrywkę grupową i indywidualną. Największe emocje wzbudził  rozegrany po zajęciach polonistycznych  w sali gimnastycznej  mecz absolwentów z szóstoklasistami. Wszyscy zainteresowani grali w siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę nożną.

    W środę dzięki paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Bolesławieckiej odbyły się  zajęcia pod hasłem ,,Z dobrym smakiem przez świat’’.  Dzieci pod czujnym okiem radnej Rozalii Gajewskiej wzięły udział zajęciach kulinarnych. Mali kucharze upiekli przepyszne orzechowe ciasteczka oraz ulepili pierogi ruskie rozsławione na festynie pierogowym. W podziękowaniu za pyszności, dzieci przygotowały paniom z koła  serduszkowo- kwiatowe kompozycje.

                Liczna grupa uczestników była dowodem na to, że ,,Ferie bez nudy’’ w naszej szkole  cieszyły się dużym zainteresowaniem. 

                 Katarzyna Dul- Korycka

 • Nasza szkoła po raz kolejny pomaga potrzebującym !

  DĄBROWA BOLESŁAWIECKA TRZECI RAZ W ROKU POMOGA SAMOTNYM MATKOM W ŻARACH

  Dnia 04.02.16 r. pani Beata Przeperska- organizatorka akcji charytatywnej odwiedziła Dom Samotnej Matki w Żarach. Nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego przeprowadziła po raz trzeci akcję, w której brali udział:  nauczyciele, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej, ich rodzice oraz mieszkańcy Bolesławca i Bożejowic. Rodzice i nauczyciele wyszukiwali ubrania, prali je, prasowali, a dzieci partiami dostarczały wszystko do szkoły, aby po 2 miesiącach od ostatniej pomocy dotarły znowu do potrzebujących. Dużą rolę w tej akcji odegrała pani Mariola Kojder, która pomagała w dostarczaniu ubrań do szkoły.

  Samotne matki czekały na kolejne dary, tym bardziej, że grupa kobiet powiększy się        o nowego członka. W marcu przyjdzie na świat nowy obywatel Żar, który będzie musiał wychowywać się nie w swoim rodzinnym domu lecz w Domu Samotnej Matki. Są tam również inne dzieci i młodzież, które otrzymując podarki od nas, czują się, że nie są już same, opuszczone, wygnane   z własnego domu. Znowu chce im się żyć i wierzyć w dobro ludzi.

  Chociaż w ten sposób możemy pomóc potrzebującym oddając nasze rzeczy, bez których my obejdziemy się, a przekazując innym, sprawimy im radość i okażemy wsparcie. Poprzez tę akcję środowisko lokalne z Dąbrowy Bolesławieckiej integruje się podczas wspólnej pracy, dążąc do wspólnego celu.

  Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej otrzymała dyplom dziękczynny dla wszystkich biorących udział w tej akcji od dyrektorki ośrodka.

  Organizatorka akcji, pani Beata Przeperska dziękuje wszystkim darczyńcom.

      Opracowała: Beata Przeperska

 • WKRÓTCE SPOTKAMY SIĘ :)

 • ZAPRASZAMY - FERIE W SZKOLE

   

   

   

  Serdecznie zapraszamy na zajęcia do szkoły podczas ferii zimowych:

  Poniedziałek: godz. 10:00-12:00

  " Poprzez wieki..." - prowadzi p. Mariola Kojder

  Zajęcia sportowe - prowadzi p. Katarzyna Dul -Korycka

  Wtorek: godz.9:00 - 12:00

  "Nasza polszczyzana..."+zabawy sportowe - prowadzi p. Agnieszka Domańska

  Środa: godz. 9:00 - 12:00

  "Z dobrym smakiem przez świat..." - prowadzi KGW

  Zajęcia plastyczno-techniczne+zajęcia sportowe-prowadzi p. Katarzyna Dul - Korycka

 • BAL KARNAWAŁOWY

  karnawal-ruchomy-obrazek-0121Mamy zaszczyt zaprosić wszystkie Dzieci z Naszego Przedszkola, Szkoły i całej okolicy na Bal Karnawałowy, który odbędzie się  dnia  29 .01.2016 r.  /w piątek / o  godz. 9:00–12:00,23

   prosimy Rodziców o przygotowanie bajkowych, kolorowych, wesołych strojów karnawałowych:

  W karnawale, w karnawale

  zawsze idziemy na bale.

  Każde dziecko duże małe,

  lubi bale w karnawale.

  Można zmienić się w królewnę,

  w królewicza można też,

  są cyganki, wróżki, żabki,

  jest i batman, jest i jeż.

  ZAPRASZAMY  DZIECI  WRAZ  Z  RODZICAMI  :)

 • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

   

  Dnia 22 stycznia 2016 r. o godz.10:30 w szkole odbędzie się  Uroczysta Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Serdecznie zapraszamy nasze Kochane Babcie i Kochanych Dziadków na tę Uroczystość.

         Z radosnym oczekiwaniem - Wnuczętasmiley

        

 • POMOC SAMOTNYM MATKOM W ŻARACH

  KOLEJNA POMOC SAMOTNYM MATKOM W ŻARACH

        Dnia 24.12.15 r. w wigilię Bożego Narodzenia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej- pani Beata Przeperska przekazała mieszkankom Domu Samotnej Matki i ich dzieciom w Żarach ubrania, obuwie, książki oraz zabawki.

        Pomysłodawczynią i realizatorką tej akcji charytatywnej o nazwie ,,I Ty zostań św. Mikołajem” była nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego- mgr Beata Przeperska. W/w pani dziękuje wszystkim rodzicom, nauczycielom za przyłączenia się do akcji. Zbiórka podarunków obejmowała 3 miejscowości: Dąbrowę Bolesławiecką, Bolesławiec oraz Legnicę.

  Po rozpakowaniu całego samochodu  wymieniono życzenia świąteczne pomiędzy mieszkańcami w/w ośrodka, a prowadzącą akcję charytatywną, po czym każda ze stron udała się do swojego stołu wigilijnego, ciesząc się z nadchodzącego czasu- Bożego Narodzenia.

      Opracowała: Beata Przeperska

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej
  Dąbrowa Bolesławiecka 43
  59-700 Bolesławiec
 • 75 736 99 27

Galeria zdjęć