Nawigacja

Nawigacja

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Ty masz doświadczenie

  My młodość niewinną.

  Ty masz wielką mądrość,

  My mowę dziecinną.

  Tobie nie wystarcza

  Nasza słów swoboda

  Chcesz byśmy przeżyli

  Życie jak przygodę.

  Za Twe wszystkie rady

  I uparte kroki

  Chcemy podziękować

  Nauczycielu drogi.

  Dnia 14 października 2015 r. o godz. 8:30 odbędzie się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Bardzo serdecznie zapraszamy!

 • KONCERT MUZYCZNY

  Dnia 8 października 2015 r. odbędzie się koncert muzyczny w wykonaniu Jeleniogórskiej Filharmonii pt. "Nutki podróżniczki".

  Serdecznie zapraszamy!

 • Sprzątanie Świata klasy II i wspólne grilowanie!

  Dnia 25 września 2015r. uczniowie klasy II i III pod opieką Cecylii Kołacz i Marioli Kojder dołączyli do corocznej akcji „Sprzątania świata”. W czasie porządków pobliskiego terenu i wiejskiego boiska, uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, spostrzegawczością i wspaniałą współpracą. Po tak dobrze wykonanym zadaniu na uczniów czekała wspólna zabawa, kiełbaski z grilla, soczki i słodkości, które przygotowały panie: Barbara Warmus  ( mama Kacpra z kl.II ) i Magda Nowosadzka-Krupka (mama Marcela z kl. II). Podczas pracy i zabawy wszystkim dopisywały humory, na które z pewnością wpłynęła niespodzianka rodziców oraz wymarzona słoneczna pogoda.       

 • Finał ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA

       25 września 2015 roku w ramach obchodów ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA odbył się finał szkolnego konkursu pt. „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Konkurs miał formę quizu z zadaniami. Tytuł „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia” zdobył Amadeusz Kujawa z klasy VI, II miejsce zajął Wiktor Skrabucha z klasy V, a IIIWiktoria Jędrzejczyk z klasy IV. Ponadto wszyscy uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w formie zabaw edukacyjnych na platformie internetowej oraz podczas gier edukacyjnych i testów zadaniowych. W tym dniu uczniowie mieli szansę odpytać z tabliczki mnożenia swoich bliskich, jak również nauczycieli. Było bardzo wesoło i ku zdziwieniu dzieci dorośli dobrze znają tabliczkę mnożenia. Zwieńczeniem dnia były pamiątkowe zdjęcia oraz drobne nagrody dla wszystkich uczestników zabawy.

    Joanna Jędrzejczyk

     

 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  Dnia 25 września 2015 r. w ramach ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA, uczniowie naszej szkoły bedą mieli okazję sprawdzic swój stan wiedzy i w formie zabaw, gier edukacyjnych i konkurencji, porywalizować o tytuł  "Mistrza Szkoły w Tabliczce Mnożenia". W tym dniu również będzie możliwość skontrolować znajomość tabliczki mnożenia swoich nauczycieli i bliskich.

  Życzymy udanej i jakże edukującej zabawy!

 • Akcja "Sprzątanie Świata"

  Dnia 22 września 2015 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA". 

  Uczniowie dzielnie się spisali porządkując teren wokół szkoły oraz pobliskie zakamarki.

 • Święto pieczonego ziemniaka!

  Dnia 18 września 2015 r. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Joanny Jędrzejczyk, ze wsparciem wychowawcy pana Andrzeja Posackiego, zorganizował ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA dla uczniów klas IV – VI. Celem inicjatywy miało być przekazanie uczniom ciekawostek dotyczących historii oraz sposobów wykorzystywania tak pospolitego warzywa, jakim jest ziemniak. Dzieci poznały różne odmiany ziemniaków i dowiedziały się, że w zależności od właściwości są różne możliwości wykorzystywania ich w przemyśle oraz rolnictwie.

  Uczniowie pilnie słuchali informacji, zajadając się pieczoną na ognisku kiełbaską oraz ziemniaczkami. Zorganizowano również zabawne konkurencje oraz Quiz, który pozwolił wyłonić najlepszych ziemniaczanych znawców w szkole. Oczywiście zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami. Zwieńczeniem tak przemiłego dnia były pamiątkowe zdjęcia i zadowolone, najedzone brzuszki.

  Joanna Jędrzejczyk

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

  W dniu 17 września 2015 roku w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej odbyło się spotkanie uczniów klas III- VI z policjantką z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane BEZPIECZEŃSTWO.

  W trakcie zajęć zostały poruszone problemy związane z:
  - bezpieczeństwem w ruchu drogowym
  - bezpieczeństwem w Internecie 
  - bezpieczeństwem w kontaktach z obcymi 
  - bezpieczeństwem podczas zabawy 
  - bezpieczeństwem w drodze do i ze szkoły

  - dopalaczmi   

  - ponoszeniem konsekwencji za popełnione wykroczenia
  - numerami alarmowymi- jak zgłaszać niebezpieczną sytuacje, w jakich sytuacjach dzwonić, o czym informować funkcjonariusza.

   

  Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Mogli rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości i poznać zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać. Zdobyli także wiedzę jak radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach i co robić, aby ich uniknąć.

  Mariola Kojder

 • Akcja charytatywna "POMOCNA DŁOŃ"

  Dnia 07.09.15 r.  w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej rozpoczęła się akcja zbierania fantów na loterię i aukcję dla chorego Wojtusia z Bożejowic, który oczekuje na skomplikowaną operację serca. Jest ona bardzo kosztowna i z tego powodu poruszyliśmy niebo i ziemię, aby przyczynić się do poprawienia stanu zdrowia Malucha.

        Aby otrzymać jak najwięcej przedmiotów- darów serca, organizator akcji ze Szkoły Podstawowej z Dąbrowy Bolesławieckiej, pani Beata Przeperska przygotowała plakaty zachęcające do otwarcia serc i przekazywanie funduszy i różnych kosztowności. Plakaty zostały umieszczone w naszej gminie. Organizatorka zainicjowała 2- dniowe warsztaty dla uczniów, pod czujnym okiem sołtysa wsi Stara Oleszna, na których uczniowie kl. II wykonali odlewy z gipsu, które następnie zostały pomalowane przez dzieci i przekazane jako darowizny na aukcję i fanty na loterię.

        Wszystkie dary nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego w dniu 17.09.15 r. przewiozła do Trzebienia, gdzie pracownik Ludowego Domu ,,Jarzębina”, pani Agnieszka Faltyn spienięży je,         a uzyskaną gotówkę przeleje na konto fundacji Cor Infantis.

        Cała akcja pomocy małemu chłopcu połączona jest z innymi organizacjami pozarządowymi, przedstawicielami gminy.

        Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej oraz pani Beata Przeperska- nauczycielka tej szkoły dziękuje wszystkim  darczyńcom, którzy wnieśli odrobinę serca dla małego , schorowanego obywatela naszego regionu.

              Beata Przeperska

 • VII Przegląd Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży "CANTATE DOMINO"

  W sobotę 12 września 2015r. w Bolesławcu odbył się VII Przegląd Piosenki Religijnej dla Dzieci i Młodzieży Cantate Domino w ramach XIX BOLESŁAWIECKICH DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. Jury wysłuchało ponad 30 utworów o tematyce religijnej. W sumie było 69 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

   Wśród solistów zauważona została Wiktoria Jędrzejczyk, która wyśpiewała III miejsce. Nasza szkolna grupa „Dzwoneczki” w składzie: Marcel Błędniak, Weronika Domańska, Wiktoria Jędrzejczyk, Klaudia Leszczyszyn, Emilia Turecka oraz siostry Aleksandra i Katarzyna Kopeć  w rywalizacji zespołowej uplasowały się na II miejscu śpiewając utwór „Zaufaj Panu”. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

  Agnieszka Domańska

 • Rozpoczęcie roku szkolnego!

  Żegnajcie góry, lasy,
  morze i piękne jeziora,
  wakacje się skończyły,
  nadeszła nauki pora…

   

  1 września 2015 r. o godz. 9:00 w sali gimnastycznej szkoły

  odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016,

   na które serdecznie zapraszamy uczniów oraz ich bliskich.

 • Projekt "Szkoła Współpracy"

  Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu „Szkoła Współpracy. Rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Program, do którego szkoła została zakwalifikowana to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt skierowany jest nie tylko do środowisk szkolnych – uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, ale także do tzw. „otoczenia szkoły” – pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

  Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań. Wdrożenie modelowych programów współpracy w uczestniczących w projekcie szkołach i przedszkolach, ma w dalszej perspektywie zainspirować środowiska szkolne i przedszkolne w całym kraju do wdrażania dobrych praktyk w zakresie współpracy w swoich placówkach.

   W marcu i w czerwcu 2015 r. we Wrocławiu odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli członkowie szkolnego zespołu projektowego składającego się z uczniów, rodziców i nauczycieli. Celem szkoleń było m.in. przedstawienie uprawnień samorządu uczniowskiego i rady rodziców w realiach szkoły oraz zastanowienie się nad problemem usprawnienia funkcjonowania tych organów we współpracy z radą pedagogiczną i dyrekcją szkoły. W trakcie warsztatów nauczyciele, uczniowie i rodzice projektowali działania, które mogłyby wzmacniać współpracę w naszej szkole. Pomysłów na działania jest wiele – oby udało się je zrealizować.

   

   

   

      Mariola Kojder

 • Wycieczka do Liberca w ramach unijnego projektu!

  8 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział we wspólnych międzynarodowych spotkaniach. Tym razem w ramach unijnego projektu "Dzieci Europy", będącego kontynuacją nawiązanej współpracy ze szkołą we Frydlant w Czechach; grupa uczestników z Polski odwiedziła Czechy. Razem z naszymi czeskimi kolegami wybrała się na wycieczkę do Liberca, gdzie mieli okazję zwiedzić Centrum Nauki i Techniki - IQLandię, Planetarium oraz wzięli udział w zabawnym Czeskim Science Show. Zwieńczeniem mile spędzonego dnia był wspólny obiad, pamiątkowe zdjęcie oraz upominki w formie puzzli.

 • MIĘDZYNARODOWA WSPÓŁPRACA MIĘDZY SZKOŁAMI !

  Nasza szkoła ponownie nawiązała międzynarodową współpracę ze szkołą we Frydlant w Czechach w ramach unijnego projektu "Dzieci Europy", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa i wsparcia Gminy Bolesławiec.

  Projekt jest kontynuacją projektu "Każdy radość niesie w sobie" i ma za zadanie pokazanie dzieciom z Polski i Czech, jak ważną rolę w dzisiejszym świecie ma nauka, turystyka i kultura. Ukierunkowany jest na tworzenie wśród dzieci poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.

  W ramach współpracy transgranicznej 8 maja 2015 r. uczniowie biorący udział w projekcie wraz z uczniami z Frydlant, wezmą udział we wspólnym spotkaniu integracyjnym i zajęciach edukacyjnych w IQLandii w Libercu.

 • Wiarygodna szkoła w Dąbrowie Bolesławieckiej!

    W dniu 14 stycznia 2015 roku Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej otrzymała certyfikat "Wiarygodna Szkoła".

 • Rozpoczęcie Roku Szkolnego!

  Czas błogiego wypoczynku dobiegł końca. Pierwszego września w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej o godz. 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek, który przypomniał wszystkim, iż rozpoczął się nowy 2015/2016 rok szkolny. Pani Dyrektor Lilla Liszcz serdecznie przywitała licznie przybyłych na tę uroczystość. Wśród gości nie zabrakło Księdza Proboszcza Zbigniewa Karabana, który zawsze pamięta o szkole w Dąbrowie.

  Grupka uczniów, pod okiem Pani Agnieszki Domańskiej i Pana Andrzeja Posackiego,  przygotowała w sali gimnastycznej (pięknie udekorowanej przez Panią Bogusławę Posacką) krótki program artystyczny. Były wiersze o końcu wakacji, utwory o pierwszych dniach w szkole, nadziejach i marzeniach uczących się. W pogodny nastrój wprowadzili nas swoją piosenką szóstoklasiści. Uczniowie nie zapomnieli także o rocznicy wybuchu II wojny światowej, pokrótce przypominając tę krwawą kartę w historii naszego narodu.

  Pani Dyrektor Lilla Liszcz w swoim wystąpieniu szczególnie gorąco powitała najmłodszych, którzy pierwszy raz wystąpili w nowej roli. Dzieci miały emocje wypisane na twarzy. Ufnie przytulały się do swoich rodziców i wychowawców. Po części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi rodzicami rozeszli się do klas, aby zapoznać się z planem zajęć na bieżący rok. Wszystkim życzymy wytrwałości i sukcesów w nowym roku szkolnym.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej
  Dąbrowa Bolesławiecka 43
  59-700 Bolesławiec
 • 75 736 99 27

Galeria zdjęć