Nawigacja

Nawigacja

 • Wycieczka do Liberca w ramach unijnego projektu!

  8 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział we wspólnych międzynarodowych spotkaniach. Tym razem w ramach unijnego projektu "Dzieci Europy", będącego kontynuacją nawiązanej współpracy ze szkołą we Frydlant w Czechach; grupa uczestników z Polski odwiedziła Czechy. Razem z naszymi czeskimi kolegami wybrała się na wycieczkę do Liberca, gdzie mieli okazję zwiedzić Centrum Nauki i Techniki - IQLandię, Planetarium oraz wzięli udział w zabawnym Czeskim Science Show. Zwieńczeniem mile spędzonego dnia był wspólny obiad, pamiątkowe zdjęcie oraz upominki w formie puzzli.

 • SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW!

  Dnia 6 maja 2015 r. uczniowie: Wiktoria Bednarczuk z kl. VI, Anna Pawlikowska z kl. V oraz Bartłomiej Buczak z kl. VI, reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym Dolnośląskiego Konkursu „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”, zdobywając II MIEJSCE.

  Serdecznie gratulujemy naszej drużynie i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

 • MIĘDZYNARODOWA WSPÓŁPRACA MIĘDZY SZKOŁAMI !

  Nasza szkoła ponownie nawiązała międzynarodową współpracę ze szkołą we Frydlant w Czechach w ramach unijnego projektu "Dzieci Europy", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa i wsparcia Gminy Bolesławiec.

  Projekt jest kontynuacją projektu "Każdy radość niesie w sobie" i ma za zadanie pokazanie dzieciom z Polski i Czech, jak ważną rolę w dzisiejszym świecie ma nauka, turystyka i kultura. Ukierunkowany jest na tworzenie wśród dzieci poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.

  W ramach współpracy transgranicznej 8 maja 2015 r. uczniowie biorący udział w projekcie wraz z uczniami z Frydlant, wezmą udział we wspólnym spotkaniu integracyjnym i zajęciach edukacyjnych w IQLandii w Libercu.

 • KONCERT MUZYCZNY!

  Dnia 12 maja 2015 roku o godz. 9:15 odbędzie się koncert muzyczny pt. "MUZYCZNE OPOWIEŚCI Z KRAINY BAŚNI".

 • Rocznice majowe!

  30 kwietnia 2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez panią Mariolę Kojder, upamiętniający ważne wydarzenia majowe – Święto Pracy, Święto Flagi Państwowej, Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja czy Święto Unii Europejskiej. Akademia służyła pielęgnowaniu narodowych tradycji i podkreślaniu wagi obchodzonych świąt. W tym dniu uczniowie przybyli odświętnie ubrani i wraz z wychowawcami udekorowali klasy w barwy i symbole państwowe.   

   

 • Ognisko integracyjne!

  23 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy VI i III wraz z panią Joanną Jędrzejczyk zorganizowali ognisko integracyjne.

  Wspólne przygotowanie paleniska, struganie kijów, pieczenie kiełbasek, jak również zabawy i rozmowy pozytywnie wpływają na relacje uczniów w szkole. Dzieci uczą się wzajemnego szacunku, pracy w zespole oraz odpowiedzialności za siebie i innych. 

 • WYCIECZKA DO KARPACZA

  15 kwietnia 2015 r. uczniowie klas III-VI wraz z opiekunami: panią Joanną Jędrzejczyk oraz panem Andrzejem Posackim pojechali na szkolną wycieczkę do Karpacza. Dzieci zwiedziły niezwykle cenny obiekt w Polsce - Świątynię Wang oraz multimedialną wystawę z emocjonującymi efektami wizualnymi i dźwiękowymi, podziemia pełne sekretnych przejść i magicznyh urządzeń - "Tajemnice Karkonoszy". Przepiękna, słoneczna aura tego dnia pozwoliła na obserwację w całej okazałości krajobrazu Karkonoszy ze Śnieżką w roli głównej oraz cudownych pasm górskich Sudetów Zachodnich podczas widokowego spaceru przez Karpacz Górny. Atrakcją dnia był również pobyt w ekskluzywnym hotelu Gołębiewski, w którym uczniowie mieli okazję obejrzeć wielkie akwaria z egzotycznymi rybami oraz przepiękny wystrój hotelu. Zwieńczeniem wycieczki były emocjonujące zjazdy rynną saneczkową oraz posiłek w KFC.

  Wspaniałe widoki i przeżycia długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki!

 • Powiatowy konkurs "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2015"

  14 kwietnia 2015 r. drużyna w składzie: Wiktoria Bednarczuk, Anna Pawlikowska, Bartłomiej Buczak oraz Piotr Chwastyk, dzielnie walczyła i reprezentowała naszą szkołę w „Powiatowym Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym”, który odbył się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu.

 • Wyśpiewali WYRÓŻNIENIE

  13.04.2015

  Dnia 10 kwietnia 2015 r.uczniowie klasy I: Noemi Karczmarczyk, Michał Koban, Marcel Krupka, Martyna Kwaśniewska, Martyna Najdek, Ewelina Rumińska, Nikola Śmiałowska, Joel Szelągowski, Kacper Warmus i Martyna Wolińska oraz uczennica klasy III Weronika Domańska wzięli udział w I Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej w Bożejowicach. Dzieci były pasażerami niezwykłego pojazdu  - wystawiając głowy przez dach kartonowego autobusu zaśpiewały piosenkę w języku angielskim pt."The Bus Song". Tremy, śmiechu, radości i zabawy było wiele.

  Jury doceniło talenty muzyczne, aktorskie naszych uczniów  przyznając w grupie młodszej wyróżnienie.  

  Pragnę serdecznie podziękować za trud  i zaangażowanie rodzicom oraz opiekunom Pani Beacie Przeperskiej i Pani Agnieszce Domańskiej za profesjonalne przygotowanie dzieci do tego Konkursu.  

      

       

           

   

 • Sprawdzian dla uczniów klasy szóstej

  01.04.2015

  Pierwszego kwietnia br. o 9.00 rozpoczął się sprawdzian dla uczniów klasy szóstej kończących naukę w szkole podstawowej.

  Uczniom życzymy,  jak najlepszych wyników.

       Powodzenia!

         

 • DZIEŃ WIOSNY 2015

  25.03.2015

  W poniedziałek - 23 marca - uczniowie uroczyście przywitali pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci  brały udział w krótkim programie artystycznym w wykonaniu uczniów klasy 5, brały udział w Pokazie Mody Ekologicznej oraz zjadły pieczone kiełbaski. Poprzez wspólne gry i zabawy przekonały sie, że Pani Wiosna przyszła do Nas.

          

   

 • Zebrania z rodzicami!

  Dnia  10 marca 2015 r. o godz. 16:00 odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami w klasach.

  Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców!

 • Koncert muzyczny!

  Dnia 3 marca 2015 roku o godz. 9:00 odbył się koncert muzyczny

  pt. "My Słowianie".

 • NASZE SUKCESY!

  27 lutego 2015 r. trzech uczniów z klasy VI: Wiktoria Bednarczuk, Bartłomiej Buczak oraz Eryk Kościołek, reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej". Z ogromną radością informujemy, iż spośród ośmiu szkół startujących w zawodach, uczennica naszej szkoły - Wiktoria Bednarczuk zajęła II miejsce i przeszła do etapu powiatowego.

  Serdecznie gratulujemy!

  mgr Joanna Jędrzejczyk

 • NASZE SUKCESY!

  W ubiegły piątek 20 lutego 2015r. odbył się gminny etap Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wzięli w nim udział uczniowie z ośmiu szkół gminy Bolesławiec, wyłonieni po eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Aleksandra Kopeć, Katarzyna Kopeć, Kacper Haniszewski i szóstoklasista: Bartłomiej Buczak. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji, jury w Kruszynie wyłoniło zwycięzców. Wśród wyróżnionych znalazł się nasz uczeń – Kacper Haniszewski. Serdecznie gratulujemy.

        mgr Agnieszka Domańska

 • Wiarygodna szkoła w Dąbrowie Bolesławieckiej!

    W dniu 14 stycznia 2015 roku Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej otrzymała certyfikat "Wiarygodna Szkoła".

 • Zajęcia kl. III "Umiem pływać"

  Uczniowie klasy III od 6 października do 12 grudnia, raz w tygodniu uczestniczyli w 1,5 godzinnych zajęciach pt.  "UMIEM PŁYWAĆ" w Bolesławieckim Parku Wodnym Orka. Zajęcia umożliwiły dzieciom oswojenie się z wodą oraz nabycie szczerych chęci i zapału do nauki pływania.

 • Zabawa Karnawałowa!

  Dnia 13 lutego 2015 r. od godz. 9:30 rozpocznie się ZABAWA KARNAWAŁOWA, która trwać będzie do godz. 12:30.

  Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie chętne do zabawy dzieci i ich rodziców!

 • ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Dnia  10 lutego 2015 r. o godz. 16:00 odbędzie się zebranie z Panią Dyrektor

  a nastepnie spotkania z wychowawcami w klasach.

  Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców!

 • HARMONOGRAM ZAJĘĆ PODCZAS FERII ZIMOWYCH

   

   

   

   

   

  Zajęcia jakie będą się odbywać w szkole podczas ferii zimowych:

  1. Dnia 19.01.2015r. -  poniedziałek, godz. 9:00 - 13:00 - zajęcia językowe – gry i zabawy z  j. niemieckim i j.angielskim - p. Beata Przeperska

   2. Dnia 20.01.2015 r.  - wtorek, godz. 9:00 - 12:30 - zajęcia językowe oraz  zajęcia polonistyczne - p. Agnieszka Domańska

  3. Dnia 21.01.2015 r. - środa, godz. 9:00 - 13:00 - zajęcia historyczne – turniej historyczny - p. Mariola Kojder, a także  zajęcia językowe - zapoznanie z krajami anglojęzycznymi i ich zwyczaje - p. Beata Przeperska

  4. Dnia 22.01.2015 r. - czwartek, godz. 9:00 - 13:00 - zajęcia kulinarne - KGW i   p. Katarzyna Dul -Korycka oraz zajęcia plastyczno – tematyczne -                  p. Katarzyna Dul -Korycka

  5. Dnia 23.01.2015 r. - piątek, godz. 9:00 - 11:00 - zajęcia artystyczne -               p. Cecylia Kołacz

   

  S E R D EC Z N I E    Z A P R A S Z A M Ysmiley

   

   

   

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej
  Dąbrowa Bolesławiecka 43
  59-700 Bolesławiec
 • 75 736 99 27

Galeria zdjęć