Nawigacja

Nawigacja

 • WAKACJE, NASZE WAKACJE:)

   

   

  WAKACJE,  NASZE  WAKACJE - TO TYLKO:)

  68 dni

  1632 godziny

  58 75200 sekundy

  WYKORZYSTAJMY DOBRZE TEN CZAS!!!

 • Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

  Dnia 26 czerwca 2015 r. o godz. 9:00 odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Zakończenie roku szkolnego klas szóstych!

  Wychowawca, uczniowie klasy szóstej oraz ich rodzice bardzo serdecznie zapraszają na akademię z okazji ukończenia szkoły podstawowej, która odbędzie się dnia 25 czerwca 2015 r. o godz. 10:30 w sali gimnastycznej szkoły.  

  Zapraszamy gorąco!!!

 • Zakończenie niemieckiego projektu!

  W dniu 17.06.15 r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej mieli okazję spotkać się ze swoimi rówieśnikami innych szkół i młodzieżą z Gimnazjum Samorządowego nr 2 w Bolesławcu podczas ostatniego etapu projektu ,,Deutsch für die Grundschule”.

      Przez kilka miesięcy uczniowie gminnych oraz bolesławieckich szkół rywalizowali w różnorodnych konkurencjach, które wspomagały ich naukę języka niemieckiego.

      Podczas ostatniego spotkania uczniowie klasy VI mieli okazję zaprezentować swoje uzdolnienia w różnych dziedzinach. Ich pokazy były połączone z ich uzdolnieniami językowymi. Uczniowie prezentowali różne dziedziny, które były przez nich omawiane w języku niemieckim.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej mieli okazję zatańczyć, zaśpiewać, zagrać na różnych instrumentach, pochwalić się uzdolnieniami akrobatycznymi, przedstawić w języku niemieckim  prezentację o niemieckiej młodzieży, wychowywanej bez rodziców. Szóstoklasiści zapoznali rówieśników  i gimnazjalistów z twórczością braci Grimm, czytając w języku niemieckim i przedstawiając ilustracje pasujące do kolejnej baśni.

      Następnym etapem konkursu było grupowe rozwiązywanie quizów w języku niemieckim. Grupy były tworzone z dzieci różnych szkół, przez to uczyły się współpracy i zdrowej rywalizacji. Po zakończeniu rozwiązywania quizów, uczniowie przemieścili się do innej sali, w której pod okiem nauczycieli oglądali niemiecki film, po którym mieli rozwiązywać testy. Pytania zawarte w nich dotyczyły obejrzanego materiału. Były podchwytliwe i dość trudne.

      Ostatnim etapem konkursu było odnalezienie przez uczestników projektu odpowiedniego obiektu korzystając z języka niemieckiego. Uczniowie zmienili miejsce pobytu. Tym razem zjawili się na placu ze znakami drogowymi, gdzie były rozmieszczone dane obiekty bez nazw. Szóstoklasiści musieli odnaleźć np.: szpital, aptekę, hotel, pocztę, ratusz. Uczniowie pytając gimnazjalistów o drogę  kształtowali umiejętności interpersonalne oraz językowe.

      W oczach młodzieży widać było wielką radość po osiągnięciu celu, kiedy odnaleźli dany obiekt. Po tych wojażach cały projekt zbliżał się ku końcowi. Wszystkie punkty zdobywane w ciągu kilku miesięcy zmagań, zostały podsumowane i wyłoniono 3 zwycięzców.

      I miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej- Wiktoria Bednarczuk. Pokonała ona ogromną konkurencję, wszystkie uczestniczące w projekcie szkoły gminne i bolesławieckie. Uczennica otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową. Cała grupa dzieci z jej szkoły, nauczyciel przygotowujący ją do wszystkich konkursów, mgr Beata Przeperska byli dumni z osiągnięć szóstoklasistki. Na jej sukces pracowali również wszyscy uczniowie klasy VI, którzy wraz z nią prowadzili boje przez kilka miesięcy w Gimnazjum samorządowym nr 2 w Bolesławcu.

      Opracowała: mgr Beata Przeperska

 • Gala Talentów w Teatrze Starym!

      Dnia 13.06.15 r. odbyła się II Gminna Gala ,,Odkrywców Talentów” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Bolesławiec- Andrzeja Dudkowskiego.

      Uczniowie poszczególnych szkół gminy Bolesławiec mieli okazję pokazać wszystkim swoje uzdolnienia w różnych dziedzinach, np. tanecznych, recytatorskich, teatralnych, wokalnych, językowych, malarskich oraz sportowych.

        Młodzi artyści przybyli na sobotnią galę w towarzystwie swoich nauczycieli, którzy przygotowali ich do występu. Dużą rolę w przygotowaniu dzieci odegrali następujący nauczyciele: pani dyrektor szkoły- Lilla Liszcz, Agnieszka Domańska i Beata Przeperska. Nie zabrakło również rodziców, dziadków oraz przyjaciół Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej.

         Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje uzdolnienia w dziedzinie tanecznej, wokalnej, instrumentalnej, językowej i teatralnej. Przywieźli ze sobą ogrom rekwizytów, które wzmocniły i urozmaiciły scenografię starego teatru. Dużą uwagę skupił na sobie wielki, prawie 2 metrowy autobus wykonany przez rodziców i dziadka jednego ucznia klasy I. Rekwizyt ten był wykorzystany podczas śpiewania piosenki w języku angielskim, pt. ,,The Bus Song”.

         Mali artyści już od klasy pierwszej musieli zmagać się z wielką tremą, która towarzyszyła im na deskach sceny. Jednak wszyscy, mali i duzi, umieli przezwyciężyć ogrom stresu, który szalał od początku prezentacji. Sala pękała w szwach od przybyłych gości. Wszystkie miejsca na balkonach były zajęte. Publiczność wspomagała małych wykonawców ogromnymi brawami. Dzieci czuły wsparcie nauczycieli, rodziców, pani dyrektor oraz całej publiczności. Atmosfera w starym teatrze była ciepła, sprzyjała otwarciu się dzieci na coś nowego i pięknego- ukazanie swoich zdolności i umiejętności na forum.

        Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej byli szczęśliwi, radośni i pełni wrażeń. Mieli okazję zapoznać się z dziećmi innych szkół oraz podziwiać przeróżne talenty w  wykonaniu rówieśników całej gminy Bolesławiec.

                mgr Beata Przeperska

 • Wycieczka do Kleinwelki!

  Strugi deszczu powitały 9.06.15 r. młodych uczestników wycieczki w Kleinwelce , nieopodal Drezna. Nie przeszkodziły one jednak odważnym poszukiwaczom przygody w odkrywaniu prehistorycznych czasów.

      Bez ociągania się ruszyli zwiedzać tajemniczy świat dinozaurów. Dzieci zwiedzały obiekty kosmiczne, w których była przedstawiona historia ziemi. Mieli okazję zobaczyć jak wygląda gejzer z tryskającą wodą. Następnie ruszyli na podbój ogromnego obszaru, na którym wyłaniały się przedziwne dinozaury, które wydawały dźwięki i zapachy. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią życia tych wielkich zwierząt i porównać je z dzisiejszymi. Mogły sobie wyobrazić , jak wyglądała nasza planeta przed 80 lub 100 milionów lat temu.

      Następnym etapem wędrówki było odkrycie życia naszych przodków. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się z metodami polowań oraz ich życiem.

      Kolejnym etapem zmagań było pokonanie ogromnego labiryntu utworzonego z roślinności. Tam  rozwiązywali poszczególne zadania, które na nich czekały.   Dzieci otrzymały mapy, dzięki którym mogły dotrzeć do celu, który prowadził je do następnego etapu. Uczniowie brali udział w konkursie , który polegał na udzieleniu poprawnych odpowiedzi w języku niemieckim oraz napisanie ostatecznego hasła.

      Po pokonaniu całej trasy wędrowcy musieli zjechać ze ślizgawki, która kończyła tę przygodę. Aby podnieść poziom adrenaliny, niektóre dzieci odważyły się na przejazd nad labiryntem kolejką linową.

      Uczniowie za dobre sprawowanie otrzymały od właścicieli obiektów niewielkie niespodzianki. Uczestnicy wycieczki zakończyli ją wspólnym posiłkiem w Mc Donaldzie w Zgorzelcu.

  Pogoda ducha panowała u dzieci i opiekunów przez cały czas naszej wędrówki, mimo, że aura nam nie sprzyjała.

  W świecie prehistorii wszyscy mieli wykonane pamiątkowe zdjęcie. Dzieci cieszyły się, że mogły poznać dzieje naszej ziemi, pobawić się w małpim gaju, odstresować przed zakończeniem roku szkolnego, wspólnie śpiewać piosenki podczas podróży.

  Każda taka wycieczka bardzo jednoczy społeczność naszej szkoły w Dąbrowie Bolesławieckiej.

   

 • Festyn Rodzinny!

  W środę 3 czerwca 2015r. w Dąbrowie Bolesławieckiej miało miejsce szczególne wydarzenie. Tego dnia odbył się „Festyn rodzinny”, który od kilku lat należy do tradycji naszej szkoły. Każda z klas przygotowała własny program artystyczny, który bardzo przypadł do gustu rodzicom. Byli oni bardzo dumni widząc swoje utalentowane dzieci w skeczach, tańcach, recytujące wiersze, śpiewające piosenki w języku polskim, niemieckim, czy też angielskim. Największy aplauz otrzymał Joel z klasy I, który wystąpił ze swoim dziadkiem grającym na akordeonie.  W tym dniu całe rodziny uczniów naszej szkoły miały okazję zapoznać się z umiejętnościami i sukcesami swoich pociech.

  Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: malowanie twarzy, różnobarwne warkoczyki, zjeżdżalnie. Uczniowie mieli także możliwość ozdabiania naczyń z gliny i ceramiki. Rodzice stanęli na wysokości zadania, pomogli w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia. Uwijali się przy gofrach, gorących kiełbaskach, frytkach, serwowali popcorn. Były także lody, zimne napoje, owoce. Wszystko ufundowała Rada Rodziców prężnie działająca w naszej szkole oraz Rada Sołecka z Dąbrowy Bolesławieckiej.

  Gościliśmy również straż pożarną, która przygotowanym pokazem uświetniła ten dzień. Strażacy przeszkolili wybraną grupę w udzielaniu pierwszej pomocy, a także udzielali fachowych rad, jak należy postępować podczas ratowania życia ludzkiego czy bezpiecznego obchodzenia się z ogniem. Nasi uczniowie mogli przyjrzeć się z bliska ich pracy, zobaczyć sprzęt i urządzenia będące na ich wyposażeniu.

  Wszyscy wyrazili swoje zadowolenie z tego pełnego atrakcji dnia. Pani dyrektor Lila Liszcz była szczęśliwa widząc współpracę grona pedagogicznego, uczniów i ich rodziców. Bardzo cieszyła się z tak sprawnie przeprowadzonej uroczystości w naszej szkole, która pokazała, jak wiele można osiągnąć dzięki  zaangażowaniu tak licznej grupy i zdolnościom organizatorskim.

   Agnieszka Domańska

 • Dąbrowa Bolesławiecka na 100% !

  W kwietniu szóstoklasiści w całej Polsce zmagali się ze sprawdzianem, który kończy etap szkoły podstawowej. W tym roku oprócz języka polskiego i matematyki musieli wykazać się znajomością języka obcego. Średni wynik uczniów szkoły w Dąbrowie Bolesławieckiej jest wyższy od średniego wyniku w gminie, jak również od średniego wyniku uzyskanego w województwie dolnośląskim. Z języka polskiego uczniowie uzyskali 74,1%. Szczególne słowa  uznania należą się Wiktorii Bednarczuk, która z języka polskiego otrzymała 100% punktów oraz Dawidowi Pawlikowskiemu, który z języka angielskiego uzyskał także 100% wynik, co w skali osiągnieć uczniów szkół podstawowych naszej gminy jest osiągnięciem szczególnie wartym podkreślenia. Tym bardziej, że język angielski nie należy jeszcze do przedmiotów rozpowszechnionych przez uczniów na sprawdzianie szóstoklasisty w naszej gminie.

  Jesteśmy dumni z naszych podopiecznych, którzy pokazali, że także w małych, wiejskich placówkach, przy systematycznej pracy i wysiłku, można osiągnąć sukces. Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej pracy zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

  Agnieszka Domańska

   

   

 • Projekt "Szkoła Współpracy"

  Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu „Szkoła Współpracy. Rodzice i uczniowie kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Program, do którego szkoła została zakwalifikowana to nowy, ogólnopolski, systemowy projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej. Projekt skierowany jest nie tylko do środowisk szkolnych – uczniów, rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół, ale także do tzw. „otoczenia szkoły” – pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych.

  Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół i przedszkoli w Polsce poprzez opracowanie, upowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań. Wdrożenie modelowych programów współpracy w uczestniczących w projekcie szkołach i przedszkolach, ma w dalszej perspektywie zainspirować środowiska szkolne i przedszkolne w całym kraju do wdrażania dobrych praktyk w zakresie współpracy w swoich placówkach.

   W marcu i w czerwcu 2015 r. we Wrocławiu odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli członkowie szkolnego zespołu projektowego składającego się z uczniów, rodziców i nauczycieli. Celem szkoleń było m.in. przedstawienie uprawnień samorządu uczniowskiego i rady rodziców w realiach szkoły oraz zastanowienie się nad problemem usprawnienia funkcjonowania tych organów we współpracy z radą pedagogiczną i dyrekcją szkoły. W trakcie warsztatów nauczyciele, uczniowie i rodzice projektowali działania, które mogłyby wzmacniać współpracę w naszej szkole. Pomysłów na działania jest wiele – oby udało się je zrealizować.

   

   

   

      Mariola Kojder

 • GRATULACJE - III miejsce w województwie

  13.06.2015

                      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej w składzie Wiktoria Bednarczuk, Anna Pawlikowska i Bartłomiej Buczak stanęli na podium zdobywając III miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych na Dolnym Śląsku, biorących udział w  Dolnośląskim Konkursie  „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”. Konkurs ten  odbył się 3 etapach: szkolnym, subregionalnym i wojewódzkim. Ten ostatni   etap - wojewódzki  odbył się  we Wrocławiu dnia 9 czerwca 2015 r.

  Zadania konkursowe obejmowały wiedzę z 5 dziedzin: obrona cywilna, prewencja, pierwsza pomoc przedmedyczna, tematyka przeciwpożarowa i znajomość przepisów ruchu drogowego. Różnice między zwycięskimi drużynami różniły się tylko 1 punktem, więc  wszyscy uczniowie wykazali się SUPER WIEDZĄ I PRAKTYKĄ. Uczniów do konkursu przygotowała Joanna Jędrzejczyk i Lilla Liszcz.

       Wszyscy uczniowie  Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej mogą być dumni, że pośród  nich są „MALI RATOWNICY”.

  GRATULUJEMY  SUKCESU  smiley                                   

      Lilla Liszcz, dyrektor szkoły   

   

   

   

 • Uczniowie z Dąbrowy Bolesławieckiej na Festynie Pierogowym!

  Jak co roku w Dąbrowie Bolesławieckiej odbywa się „Festyn Pierogowy”. Z tej okazji 31 maja 2015r. uczniowie z naszej szkoły wystąpili w programie artystycznym. Były tańce, piosenki w języku polskim, niemieckim i angielskim. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały się w tańcu „Siedmiokroczek”. Pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę dedykowaną rodzicom pt. „Karuzela dla mamy i taty” oraz w języku angielskim. Młodsze klasy przebrane za bajkowe postacie zaprosiły nas do świata magii i fantazji. Trzecioklasiści natomiast zaśpiewali utwory w języku naszych zachodnich sąsiadów. Starsze klasy oprócz piosenek „Solo, w chórze czy w duecie”, „Zakazany owoc”, czy też „Koncert”, pokazały swoje zdolności taneczne.

   Pogoda w tym roku dopisała. Ludzie tłumnie zjawili się, aby nie tylko spróbować pierogi, ale także wypieki domowej roboty. Dla dzieci było wiele atrakcji: konkursy z nagrodami, wata cukrowa, trampolina, zjeżdżalnie. Rodzice naszych uczniów stanęli na wysokości zadania i pomogli w tej uroczystości. Sprzedawali pyszne wypieki, losy z loterii fantowej. Zarobione w ten sposób pieniądze zasiliły Radę Rodziców, która finansuje wyjazdy uczniów na konkursy i wycieczki oraz nagrody dla laureatów czy absolwentów naszej szkoły.

  Agnieszka Domańska

 • NASI UCZNIOWIE W POWIECIE!

  W maju 2015r. odbyły się w Bolesławcu Konkursy Ortograficzne na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę po eliminacjach klasowych i szkolnych reprezentowali w kategorii klas III: Wiktoria Jędrzejczyk i Weronika Domańska, a w kategorii klas IV – VI uczniowie: Wiktoria Bednarczuk i Dawid Pawlikowski.

  Laureatką XI Powiatowego Turnieju Ortograficznego „Spotkanie z poezją została Weronika Domańska z klasy III przygotowana przez wychowawczynię - panią Cycylię Kołacz. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Warsztaty taneczne - Bałkańskie Tańce - ZAPRASZAMY WSZYSTKICH - DUŻYCH I MAŁYCH!

  Dnia 6 czerwca 2015 r. o godz. 13:00 w naszej szkole odbedą się WARSZTATY TANECZNE dla wszystkich zainteresowanych, w ramach Bałkańskiej Festy.

  Bardzo serdecznie zapraszamy WSZYSTKICH  - MAŁYCH  I  DUŻYCH do wspólnej zabawy!

 • DZIEŃ RODZINY

  Dnia 3 czerwca 2015 r. odbędzie się Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 10:00 koncertem muzycznym pt. "Buongiorno Pinocchio", następnie zaprezentowany zostanie program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz niespodziankowe zabawy i wspaniały poczęstunek dla zgromadzonych. 

  Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków oraz najbliższych do wspólnej zabawy!

 • Wycieczka do Liberca w ramach unijnego projektu!

  8 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział we wspólnych międzynarodowych spotkaniach. Tym razem w ramach unijnego projektu "Dzieci Europy", będącego kontynuacją nawiązanej współpracy ze szkołą we Frydlant w Czechach; grupa uczestników z Polski odwiedziła Czechy. Razem z naszymi czeskimi kolegami wybrała się na wycieczkę do Liberca, gdzie mieli okazję zwiedzić Centrum Nauki i Techniki - IQLandię, Planetarium oraz wzięli udział w zabawnym Czeskim Science Show. Zwieńczeniem mile spędzonego dnia był wspólny obiad, pamiątkowe zdjęcie oraz upominki w formie puzzli.

 • SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW!

  Dnia 6 maja 2015 r. uczniowie: Wiktoria Bednarczuk z kl. VI, Anna Pawlikowska z kl. V oraz Bartłomiej Buczak z kl. VI, reprezentowali naszą szkołę w etapie rejonowym Dolnośląskiego Konkursu „Jestem Bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”, zdobywając II MIEJSCE.

  Serdecznie gratulujemy naszej drużynie i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły!

 • MIĘDZYNARODOWA WSPÓŁPRACA MIĘDZY SZKOŁAMI !

  Nasza szkoła ponownie nawiązała międzynarodową współpracę ze szkołą we Frydlant w Czechach w ramach unijnego projektu "Dzieci Europy", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa i wsparcia Gminy Bolesławiec.

  Projekt jest kontynuacją projektu "Każdy radość niesie w sobie" i ma za zadanie pokazanie dzieciom z Polski i Czech, jak ważną rolę w dzisiejszym świecie ma nauka, turystyka i kultura. Ukierunkowany jest na tworzenie wśród dzieci poczucia odpowiedzialności za siebie i innych.

  W ramach współpracy transgranicznej 8 maja 2015 r. uczniowie biorący udział w projekcie wraz z uczniami z Frydlant, wezmą udział we wspólnym spotkaniu integracyjnym i zajęciach edukacyjnych w IQLandii w Libercu.

 • KONCERT MUZYCZNY!

  Dnia 12 maja 2015 roku o godz. 9:15 odbędzie się koncert muzyczny pt. "MUZYCZNE OPOWIEŚCI Z KRAINY BAŚNI".

 • Rocznice majowe!

  30 kwietnia 2015 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez panią Mariolę Kojder, upamiętniający ważne wydarzenia majowe – Święto Pracy, Święto Flagi Państwowej, Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja czy Święto Unii Europejskiej. Akademia służyła pielęgnowaniu narodowych tradycji i podkreślaniu wagi obchodzonych świąt. W tym dniu uczniowie przybyli odświętnie ubrani i wraz z wychowawcami udekorowali klasy w barwy i symbole państwowe.   

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej
  Dąbrowa Bolesławiecka 43
  59-700 Bolesławiec
 • 75 736 99 27

Galeria zdjęć