Nawigacja

Nawigacja

 • ZAPRASZAMY - FERIE W SZKOLE

   

   

   

  Serdecznie zapraszamy na zajęcia do szkoły podczas ferii zimowych:

  Poniedziałek: godz. 10:00-12:00

  " Poprzez wieki..." - prowadzi p. Mariola Kojder

  Zajęcia sportowe - prowadzi p. Katarzyna Dul -Korycka

  Wtorek: godz.9:00 - 12:00

  "Nasza polszczyzana..."+zabawy sportowe - prowadzi p. Agnieszka Domańska

  Środa: godz. 9:00 - 12:00

  "Z dobrym smakiem przez świat..." - prowadzi KGW

  Zajęcia plastyczno-techniczne+zajęcia sportowe-prowadzi p. Katarzyna Dul - Korycka

 • BAL KARNAWAŁOWY

  karnawal-ruchomy-obrazek-0121Mamy zaszczyt zaprosić wszystkie Dzieci z Naszego Przedszkola, Szkoły i całej okolicy na Bal Karnawałowy, który odbędzie się  dnia  29 .01.2016 r.  /w piątek / o  godz. 9:00–12:00,23

   prosimy Rodziców o przygotowanie bajkowych, kolorowych, wesołych strojów karnawałowych:

  W karnawale, w karnawale

  zawsze idziemy na bale.

  Każde dziecko duże małe,

  lubi bale w karnawale.

  Można zmienić się w królewnę,

  w królewicza można też,

  są cyganki, wróżki, żabki,

  jest i batman, jest i jeż.

  ZAPRASZAMY  DZIECI  WRAZ  Z  RODZICAMI  :)

 • ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

   

  Dnia 22 stycznia 2016 r. o godz.10:30 w szkole odbędzie się  Uroczysta Akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

  Serdecznie zapraszamy nasze Kochane Babcie i Kochanych Dziadków na tę Uroczystość.

         Z radosnym oczekiwaniem - Wnuczętasmiley

        

 • POMOC SAMOTNYM MATKOM W ŻARACH

  KOLEJNA POMOC SAMOTNYM MATKOM W ŻARACH

        Dnia 24.12.15 r. w wigilię Bożego Narodzenia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej- pani Beata Przeperska przekazała mieszkankom Domu Samotnej Matki i ich dzieciom w Żarach ubrania, obuwie, książki oraz zabawki.

        Pomysłodawczynią i realizatorką tej akcji charytatywnej o nazwie ,,I Ty zostań św. Mikołajem” była nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego- mgr Beata Przeperska. W/w pani dziękuje wszystkim rodzicom, nauczycielom za przyłączenia się do akcji. Zbiórka podarunków obejmowała 3 miejscowości: Dąbrowę Bolesławiecką, Bolesławiec oraz Legnicę.

  Po rozpakowaniu całego samochodu  wymieniono życzenia świąteczne pomiędzy mieszkańcami w/w ośrodka, a prowadzącą akcję charytatywną, po czym każda ze stron udała się do swojego stołu wigilijnego, ciesząc się z nadchodzącego czasu- Bożego Narodzenia.

      Opracowała: Beata Przeperska

 • Świąteczne życzenia dla wszystkich Przyjaciół, Znajomych i Nieznajomych, dla wszystkich odwiedzających  naszą stronkę - życzę Radosnych Świąt Narodzonego Zbawiciela  -  Lilla Liszcz, dyrektor szkoły        

  Muzyczny prezent - kliknij Więcej

  Znalezione obrazy dla zapytania święta bożego narodzenia

   

   

   

   

   

 • I Gminny Konkurs o Bezpieczeństwie "Bądź Bezpieczny" w ramach rządowego Programu "BEZPIECZNA+"

  13.12.2015

     Dnia 10 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej odbył się I Gminny Konkurs o Bezpieczeństwie „Bądź Bezpieczny”, którego tematyka dotyczyła zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasad przeciwpożarowych, zasad ruchu drogowego i zasad codziennego bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną. W tym Konkursie brały udział 3-osobowe drużyny ze Szkół Podstawowych Gminy Bolesławiec.

   

  Zdecydowaną wiedzą i umiejętnościami wyróżniła się drużyna ze Szkoły Podstawowej   w Dąbrowie Bolesławieckiej w składzie: Anna Pawlikowska, Kacper Haniszewski i Adrian Zych zdobywając najwyższą liczbę punktów i tym samym ta drużyna zdobyła  I  miejsce.  

  Z uwagi na miejsce organizacji i gospodarzy tego Konkursu uczniowie wraz z opiekunem podjęli decyzję o przyjęciu I Miejsca Honorowego.

  W związku z tym na podium tego Konkursu, uplasowali się uczniowie w następującej kolejności:

  Gospodarze:

  I MIEJSCE HONOROWE  -  Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej

  Goście:

  I miejsce  - Szkoła Podstawowa w Żeliszowie

  II miejsce -  Szkoła Podstawowa w Ocicach

  III miejsce  - Szkoła Podstawowa w Bożejowicach

  IV miejsce -  Szkoła Podstawowa w Kraśniku Dolnym i Szkoła Podstawowa w Kruszynie

  V miejsce  - Szkoła Podstawowa w Trzebieniu.

  Wszystkim uczniom  gratulujemy  wysokiej

  wiedzy i umiejętności,   

  a opiekunom życzymy dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej.

   

                          Lilla Liszcz

  ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ

 • Dnia 7 grudnia br. nasi uczniowie klasy 6 wraz z opiekunem Panią Beata Przeperską zostali zaproszeni do wspólnego Projektu„DEUTSCH FÜR DIE GRUNDSCHULE” realizowanego w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu. Spotkanie odbyło się w nastroju świątecznym. Miła atmosfera sprzyjała nauce i zabawie językiem niemieckim. Uczniowie realizowali zadania dotyczące Świąt Bożego Narodzenia oraz wiadomości i orientacji w terenie. Zadania  wymagały od wszystkich współpracy, dobrej organizacji i świetnej komunikacji. Wszyscy poradzili sobie znakomicie.
  Możemy być dumni z naszych uczniów, za ich pomysłowość, kreatywność i zaangażowanie. 
   
  Serdecznie zapraszam do obejrzenia krótkiego reportażu z tego Projektu - patrz Więcej - Lilla Liszcz.
   
   

                  

   

 • 04.12.2015

  Dnia 4 grudnia br. do naszej szkolnej sali gimnastycznej zawitał szczególny gość. Był nim św. Mikołaj wraz ze swoim skrzatem i śnieżynką. W tym uroczystym spotkaniu uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoim rodzeństwem, rodzicami, wychowawcami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Było dużo radości i zabawy, a dzieci miały okazję zadać wiele ciekawych pytań Mikołajowi. To miłe spotkanie było poprzedzone przedstawieniem o bezpiecznym zachowaniu się podczas zimowych zabaw na śniegu; przedstawienie to przygotowali uczniowie ze Szkolnego Koła PCK pod opieką  Pani Cecylii Kołacz.

  Jako dyrektor szkoły zapraszam do obejrzenia krótkiego reportażu nagranego przez telewizję lokalną Azart Sat - patrz Więcej - Lilla Liszcz

     Mikołaj w Dąbrowie                              

   

   

   

   

   

 • MIKOŁAJKI !

  Dnia 4 grudnia 2015 r. o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci !

 • Spotkanie ze strażakiem!

  Dnia 25 listopada 2015 r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu - st. kpt. Januszem Gabrysiem. W ramach spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele cennych informacji dotyczących ochrony przeciwpożarowej oraz na czym polega specyfika i zagrożenia pracy strażaka. Ponadto frajdą dla dzieci była możliwość obejrzenia sprzętu, który wykorzystują strażacy na codzien podczas swoich akcji gaśniczych.

   

 • SPOTKANIE Z KS. BISKUPEM

         Każda parafia raz na 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa, także parafia Trzebień miała taką uroczystość we wtorek 17 listopada 2015 roku.

  Z tej okazji naszą szkołę odwiedził szczególny Gość – Jego Ekscelencja Ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski - Pasterz Diecezji Legnickiej w asyście towarzyszących duszpasterzy, również miło nam było podczas tego wydarzenia gościć Wójta Gminy Bolesławiec  - Pana Andrzeja Dutkowskiego. Wizyta tak szanownych  Gości była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły.

  Uroczyste przywitanie Księdza Biskupa przy wtórze pieśni religijnych Alleluja  i Zaufaj Panu zainicjowanych przez uczniów naszej szkoły było wzruszające i podniosłe dla wszystkich zebranych. Uśmiechnięty Ksiądz Biskup witał zebranych gestem, słowem, uściskiem dłoni.

  Na początku tego niezwykłego spotkania, słowa powitania wygłosili uczniowie (Emilia, Weronika i Kacper) oraz dyrektor szkoły - Lilla Liszcz.

  Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez miłej i serdecznej rozmowy Ks. Biskupa z uczniami, wspólny dialog   rozweselił wszystkich, Ksiądz  Biskup skierował do zebranych słowa wsparcia i radosnego przesłania Słowa Bożego. Dziękując za możliwość  spotkania się w naszej szkole podziękował Panu Wójtowi  oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom za trud oraz poświęcenie, jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia.

  Wójt  Gminy Bolesławiec  - Pan Andrzej Dutkowski nakreślił wiele istotnych i ważnych spraw  życia mieszkańców naszej Gminy, a przede wszystkim podjętych działań dla dobra młodego pokolenia. Skromnym podarunkiem podziękował za wzajemną współpracę  pomiędzy Gminą Bolesławiec i  Legnicką Kurią Biskupią.

   Dyrektor szkoły, w imieniu całej społeczności szkolnej, podziękowała Ks. Biskupowi i zaproszonym Gościom za przybycie, za poświęcony czas, za życzliwość i wyjątkową atmosferę, w której przebiegało całe spotkanie. Uczniowie podziękowali za słowo skierowane do nich oraz wręczyli Jego Ekscelencji upominek –kosz słodkości.

  Na zakończenie wizyty Ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz na słodki poczęstunek.

  Mam nadzieję, że wizyta Ks. Biskupa w progach naszej szkoły zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także w  naszych sercach i w pamięci jako niezwykła wizyta.

  Cieszymy się z tych odwiedzin i życzymy J.E. Ks. Biskupowi Zbigniewowi wielu Łask Bożych w pracy duszpasterskiej w naszej Diecezji.

   

  Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Katechetki -  Anny Charewicz, Rodziców  oraz do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie wizyty Księdza Biskupa w naszej szkole.      

           Lilla  Liszcz  dyrektor szkoły

 • Zajęcia na basenach!

  Uczniowie klasy IV i V od września do 16 grudnia 2015 r. w Parku Wodnym "ORKA" w Bolesławcu uczestniczą w zajęciach, doskonaląc technikę pływania w ramach programu "Doskonalę pływanie". Pod okiem wykwalifikowanego instruktora zdobywają kolejne stopnie sprawności, ciesząc się ze swoich sukcesow i postępów w nauce pływania.

 • Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole!

  W tym roku obchodzimy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Także i uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej uczcili tę uroczystość. Podczas apelu przedstawili zebranym drogę do odzyskania wolności. Klasa VI, przygotowana przez Panią Mariolę Kojder, patriotycznymi pieśniami i wierszami uczciła pamięć Polaków walczących o niepodległość kraju, w szczególności Naczelnika Państwa Polskiego – Józefa Piłsudskiego. Dekoracje przygotowane przez Panią Bogusławę Posacką oddały charakter tego święta.  Pani dyrektor Lilla Liszcz podziękowała występującym za tę krótką lekcję historii. Lekcję niezwykle istotną dla krzewienia wśród młodzieży patriotyzmu i polskiej świadomości narodowej.

           

       Agnieszka Domańska

 • Wybitna postać

  W ramach  projektu rządowego „Książka naszych marzeń” odbyło się spotkanie z pisarzem. Gościem naszej szkoły, na zaproszenie Pani Jolanty Jung – nauczyciela biblioteki, był Pan Ryszard Gruchawka, mieszkaniec gminy Bolesławiec. Jest on autorem znanych i szeroko publikowanych wierszy, bajek, opowiadań i sztuk teatralnych.

  Podczas spotkania Pan Gruchawka zaprezentował fragmenty swoich utworów, opowiadał ciekawe anegdoty. Uczniowie brali aktywny udział w tym wydarzeniu, zadawali autorowi wiele pytań dotyczących jego twórczości, życia prywatnego i planów na przyszłość. Pisarz zaproponował dzieciom, aby wykonały ilustracje do jego wierszy. Najciekawsze z nich uświetnią jego najnowszy tomik poezji. Na koniec autor rozdawał licznie autografy.

           Tego typu spotkania pozwalają przybliżyć twórczość pisarską, zachęcić do jej czytania. Pokazują, że warto rozwijać zdolności humanistyczne.       

       Agnieszka Domańska

 • SPOTKANIE Z POETĄ!

  Dnia 9 listopada 2015 r. o godz. 10:25 odbędzie się spotkanie uczniów naszej szkoły z wybitnym poetą Panem Ryszardem Adamem Gruchawką, który zaszczyci nas swoją obecnością i będziemy mieli okazję zapoznać się z twórczością pisarza. Dzieci posłuchają przepieknych bajek i aforyzmów zakończonych morałem pisanych przepiękną polszczyzną.

  Bardzo serdecznie zapraszamy!

 • zDolny Ślązaczek 2015

      Gratulujemy !!!

  Informujemy, że do etapu powiatowego I Konkursu Języka Niemieckiego zDolnego Ślązaczka został zakwalifikowany uczeń naszej szkoły  - Karol Korycki.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach Konkursu!

 • SPOTKANIE ZE STRAŻĄ GRANICZNĄ!

  Dnia 5 listopada 2015 r. o godz. 10:00 odbędzie sie spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Zgorzelcu.

  Serdecznie zapraszamy!

 • PASOWANIE PIERWSZAKÓW

  Dnia 30 października 2015 r. o godz. 10:25 odbędzie się PASOWANIE PIERWSZAKÓW na uczniów Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej.

  Na uroczystość bardzo serdecznie zapraszają

  uczniowie klasy I z wychowawcą oraz rodzice.

 • SPRAWOZDANIE Z KONKURSU ZDOLNY ŚLĄZACZEK- JĘZYK ANGIELSKI

  Dnia 19.10.15 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej odbył się po raz pierwszy w historii polskiej oświaty Regionalny Konkurs- zDolny Ślązaczek. Patronem jego było Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

        12 uczestników z klas IV- VI  przystąpiło do konkursu z języka angielskiego. Zostali oni podzieleni na 2 grupy. Czas przeznaczony na uzupełnienie wszystkich zadań drogą on- line wynosił 40 minut. Zadania miały różny stopień trudności. Najwięcej problemów sprawiały uczniom zadania z dziedziny kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych.

        I miejsce w konkursie szkolnym zajęła Weronika Domańska z 17,5 pkt z klasy IV.

        II miejsce zajęła uczennica Katarzyna Kopeć z 17 pkt z klasy VI.

        Na III miejscu uplasowała się uczennica klasy VI, która otrzymała 16 pkt.- Karolina Fila.

  Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie:

        dyrektor szkoły- dr Lilla Liszcz

        mgr Beata Przeperska

        mgr Agnieszka Domańska

  Koordynatorem pomiędzy naszą szkołą a Wyższą Szkołą Filologiczną we Wrocławiu była pani Beata Przeperska, nauczycielka języka niemieckiego i angielskiego.

   

        Opracowała: Beata Przeperska

 • Bezinteresowna pomoc!

  Na peryferiach Żar stoi nietypowy dom. Mieszkają w nim kobiety i dzieci skrzywdzone przez los. Żyją w nadziei o lepsze jutro, w nadziei, że ktoś pomoże im wyjść na prostą.

  Pomocną dłoń tym bezdomnym matkom podała Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej za pośrednictwem nauczycielki języka niemieckiego i angielskiego, mgr Beaty Przeperskiej, która była organizatorką akcji zbierania odzieży, obuwia, zabawek, pomocy dydaktycznych na terenie Dąbrowy Bolesławieckiej, Trzebienia, Łąki, Golnic i Krępnicy.

        Wszystkie dary serca składowane były na terenie szkoły i w ciągu kilku dni zostały przewiezione przez organizatorkę do Sanktuarium Maryjnego w Bolesławcu, skąd dalej pojechały w dniu 28.09.15 r. do potrzebujących w Żarach. W ten miły sposób ludzie dobrej woli pokazali, że samotne matki z dziećmi i ich problemy nie są dla nich obojętne.

            Opracowała: Beata Przeperska

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej
  Dąbrowa Bolesławiecka 43
  59-700 Bolesławiec
 • 75 736 99 27

Galeria zdjęć