• Dzień Bez Plecaka 2022

          • 12 kwietnia bieżącego roku Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował „Dzień Bez Plecaka”. Zadaniem uczniów było w tym dniu przynieść do szkoły swoje książki i przybory w czymś co dobrze zastąpiłoby plecak. Kreatywność uczniów była bardzo bogata, plecaki zostały zastąpione między innymi wózkami sklepowymi, wazonami, klatkami dla chomików, torbami podróżnymi, szufladami na dokumenty, suszarkami na ubrania itp.

            Samorząd Uczniowski zorganizował szkolny konkurs na najciekawszy zamiennik plecaka. Podczas czwartej lekcji komisja konkursowa w skład której wchodziły Panie mgr Aneta Herbut, mgr Joanna Lange i inż. Anna Guzowska oceniała kreatywność, praktyczność i estetyczność przedmiotów przyniesionych przez dzieci. Po burzliwych i długich naradach komisja wytypowała zwycięzców konkursu, byli to kolejno:

            • Miejsce I – Julia Gajewska z klasy VII – zmienione pudełko po płynie do dezynfekcji,
            • Miejsce II – Joel Szelągowski z klasy VIII – plecak wykonany z deskorolki,
            • Miejsce III – Wojciech Pawlikowski z klasy III – suszarka na ubrania.

            Wyróżniono również pomysł Dawida Pirożka z klasy V – własnoręcznie wykonane i przyozdobione pudełko z drewna.

            Wszystkim zwycięzcom przyznano dyplomy za ich wyjątkową pomysłowość. Główne nagrody – pendrive’y zostały ufundowane dzięki wsparciu Rady Rodziców naszej szkoły.

            Tego dnia przeprowadzono również konkurs na najbardziej aktywną klasę. Pani mgr Elżbieta Wcisło procentowo wyliczyła ilość uczniów biorących czynny udział w obchodach „Dnia Bez Plecaka”. Pierwsze miejsce przyznano aż czterem zespołom klasowym, gdzie klasy uzyskały 100% aktywności:

            • Klasa II,
            • Klasa IV,
            • Klasa V,
            • Klasa VI.

            Wszyscy uczniowie wymienieni powyżej za ich zaangażowanie otrzymali słodkie upominki.

            Dzień późnej – 13 kwietnia podczas drugiej lekcji zorganizowano krótki apel, podczas którego podsumowano poprzedni dzień, pogratulowano wszystkim zwycięzcom, wręczono im nagrody oraz dyplomy. Na zakończenie apelu zostały złożone życzenia wielkanocne oraz wszyscy zgromadzeni zostali poczęstowani „małym co nieco” 😊.

            Dni takie jak ten pozwalają nam wyrazić naszą kreatywność i chociaż na chwilę oderwać się od rutyny dnia codziennego. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku szkolnym również uda nam się zorganizować podobny dzień. Jednego możemy być pewni – kreatywność naszych uczniów na pewno nas nie zawiedzie 😉.

            Opiekun SU: mgr Łukasz Licnerski

             

          • Prima Aprilis w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej

          •     1 kwietnia  2022 r. – w piątek postanowiliśmy wspólnie z uczniami w miły i sympatyczny sposób przeżyć ten jedyny w roku dzień Prima Aprilis –uważaj , bo się pomylisz.

             Nasi językowcy: Pani Anetka Herbut i Pan Łukasz Licnerski  „pomylili się” idąc na lekcje. Pani Anetka zamiast pójść na język niemiecki  do klasy V poszła do klasy IV na język angielski. Pan Łukasz przyszedł do klasy V uczyć języka niemieckiego. Pani Eli też coś się pomyliło, zamiast iść do klasy V na wspomaganie, poszła do klasy IV.

            Uczniowie klasy V zaczęli sprawdzać plan wiszący w klasie, ale…wkradł się tam jakiś chochlik i na planie był język angielski, próbowali  ratować sytuację i zaproponowali panu Łukaszowi, że pomogą mu przypomnieć sobie język niemiecki i wspólnymi siłami, sprawdzili zadanie domowe.

            Czwartaczki bardzo szybko odnalazły się w nowej sytuacji i wspólnie z panią  Anetką czytały historyjkę obrazkową. Bardzo spodobała im się ta zamiana. Wszyscy wykonali bezbłędnie wyznaczone im zadana pod okiem Pani Anety. Gdy pojawił się Pan Łukasz na języku angielskim, byli wręcz zaskoczeni.

               Czwartoklasistom spodobał się nasz pomysł i dopytywały, czy na język polski przyjdzie pani od matematyki, a na matematykę pani polonistka. Zachęciły nas i podpowiedziały pomysł na przyszły rok, aby więcej przedmiotów pozamieniać. Cały nasz plan szybko został odkryty przez sprytnych uczniów klasy piątej, ale im również pomysł się podobał. I  … nie bardzo chcieli puścić pana Łukasza na język angielski do klasy IV. Pytanie, czy  przyszłoroczny Prima Aprilis będzie równie zaskakujący u naszych językowców? A może wyzwanie podejmą także inni nauczyciele? Kochani Uczniowie cierpliwie czekajcie;-)

             mgr Aneta Herbut, mgr Łukasz Licnerski, mgr Elżbieta Wcisło