• Wycieczka do Wałbrzycha

•              Dnia 10 czerwca 2022 r. uczniowie klas IV – VI mieli okazję poczuć się jak w bajce odwiedzając Zamek Książ na Pogórzu Wałbrzyskim. Młodzież swoją przygodę rozpoczęła spacerem po Książęcym Parku Krajobrazowym, pełnym przepięknej roślinności i urokliwych rododendronów, skąpanych w słońcu, które na zdjęciach są dla uczniów przepiękną pamiątką z wyjazdu. Ogromny zamek, zadbane ogrody i tarasy przyciągały wzrok i zainteresowanie dzieci. Niektóre dziewczęta miały nawet swoich rycerzy, którzy obsypywali damy kwiatami. Chłopcom do gusty przypadła armata, z którą najchętniej się fotografowali. Grupa miała również okazję zobaczyć Stado Ogierów Książ oraz stajnie i wybieg dla koni. Odważniejsi nawet pogłaskali urokliwe konie. Punkt widokowy, z którego uczniowie w całej okazałości oglądali majestatyczny zamek był dla nich zwieńczeniem odwiedzin w tym miejscu. Kupione pamiątki i przejażdżka na ulubione smakowitości do restauracji McDonalds pozwoliła chwilę odpocząć i nabrać sił na kolejną przygodę, którą była wizyta w parku nauki Explorapark. To niesamowite zderzenie nauki i zabawy, świata eksperymentów, twierdzeń i zasad, ukazanych w życiu codziennym człowieka, roślin i zwierząt. Uczniowie na własnej skórze po prelekcji prowadzącego mogli sprawdzić to, o czym się dowiedzieli. Mogli pobawić się i poeksperymentować, udowadniając sobie, że matematyka to całkiem fajna zabawa. Największą atrakcją parku był labirynt luster, do którego wielokrotnie wracali chcąc się w nim zagubić.

Uśmiechnięci i wybawieni pożegnaliśmy urokliwy Wałbrzych, wierząc, że to dopiero początek naszej edukacyjnej przygody.

mgr Joanna Jędrzejczyk-Szymańska i mgr Elżbieta Wcisło

• "Dzień dziecka w Dąbrowie"

• 2.06.2022r. w naszej szkole odbył się dzień dziecka. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie mody, który przygotowała Pani Monika. Jednak nie był to zwykły pokaz... uczniowie mieli za zadanie przygotować stroje z różnych epok. Zaskoczyli nas swoimi pomysłami i kreatywnością. Czteroosobowe jury (Pani Marta Sondaj, Pani Dyrektor Lilla Liszcz, Pani Aneta Herbut i ks. Jacek Makówka) wyróżniło, aż 10 osób: Dawida Kaczmarka, Joela Szelągowskiego, Krystiana Rój, Kasię Koptyrę, Julie Pawlikowską, Julie Buczak, Weronikę Radwanska, Julie Mazur i Oskara Kowalika. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali również wiele konkurencji sportowych, w których nasi uczniowie mogli ze sobą rywalizować. W tym dniu także ogrom pracy włożyła Rada Rodziców, która przygotowała dmuchańce, grilla oraz wiele innych smakołyków.

Mgr Monika Jakuszko