• Pierwszy dzień wiosny

• I nareszcie nadeszła.......upragniona WIOSNA, zawitała już od samego rana w mury naszej szkoły. Uczniowie SP w Dąbrowie Bolesławieckiej wraz z nauczycielami i jedną z mam ucznia  klasy V  Panią Julitą uczestniczyli we wspólnych zajęciach plastyczno-technicznych pod hasłem "Nadeszła wiosna" Dla uatrakcyjnienia spotkania, uczniowie z każdej klasy ubrani byli  w różne barwy wiosny. W  pierwszej części wykonane zostały piekne prace plastyczne pod czujnym okiem Pani Julity i Pani Kasi, nauczycielki plastyki- opiekuna SKO oraz przewodniczącego SU Pana Łukasza. Druga część to - szkolna debata pod tytułem "Szkoła marzeń". Dzieci z dużym zaangażowaniem oraz inwencją i kreatywnością tworzyły podczas tych zajęć ciekawe prace. W niezwykle twórczy sposób wyrazili swoje wizje - kto wie, może niektóre z nich będą zrealizowane w niedługiej przyszłości w myśli powiedzenia - "marzenia są po to, żeby je spełniać". Wykonane prace będą zdobić korytarze naszej szkoły. W trakcie zajęć przygotowany został przez  Radę Rodziców dla uczniów poczęstunek - pyszne hot-dogi. Na zakończenie spotkania Pani dyrektor Lilla Liszcz podziękowała wszystkim za wspólne wiosenne warsztaty. Wierzymy, że dzisiejsze spotkanie na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Katarzyna-Dul Korycka, Marta Boguszewska

• Zajęcia z projektowania i druku 3D

• Podczas drugiego tygodnia ferii zimowych w sali komputerowej naszej szkoły zorganizowane zostały zajęcia z podstaw projektowania w technologii 3D z użyciem programu Tinkercad. Chętni uczniowie z klas IV-VIII mieli możliwość poznania tajników projektowania w trójmiarze. Poruszanie się po programie CAD nie sprawiło naszym uczniom większych problemów, dzieci z entuzjazmem i kreatywnością stworzyły swoje własne projekty. Efektem naszej pracy okazały się między innymi pomysłowe breloczki do kluczy, kubki, ludziki i zwierzęta. Uczestnicy dowiedzieli się również w jaki sposób obsługuje się drukarkę 3D. Mogli samodzielnie uruchomić, rozgrzać, wymienić filament w urządzeniu oraz ustawić maszynę do drukowania przygotowanych wcześniej projektów. Przed przystąpieniem do druku uczniowie zgłębili swoją wiedzę z konwersji plików STL do GCODE. Gotowe wydruki można zobaczyć w naszej szkolnej galerii. Zajęcia przygotował i przeprowadził nauczyciel naszej szkoły, Pan Łukasz Licnerski. Mam nadzieje, że podobne zajęcia uda się jeszcze nie raz zorganizować w niedalekiej przyszłości 😉.

mgr Łukasz Licnerski